ANASAYFA
25 Kasım 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Maskesiz Bulgar'a alışveriş yok!
Edirne Hıfzısıhha Kurulu kararınca, maskesiz ya da çene altında maske takan Bulgar vatandaşları da pazar ve satış yerlerinde alanlara kabul edilmeyecek, aksi halde işletme sahipleri ya da görevliler sorumlu olacak… 
Haberin Yayın Tarihi: 29-10-2020 08:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Maskesiz Bulgar'a alışveriş yok!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Hıfzısıhha Kurulu kararınca, Edirne'ye alışveriş için gelen Bulgar vatandaşlarından da maskesiz ya da çene altında maske takanların pazar ve satış yerlerinde alanlara kabul edilmeyecek, aksi halde işletme sahipleri ya da görevliler sorumlu olacak. 
Edirne Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu Başkanlığı, Edirne İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi'nin 27 Ekim 2020 tarihinde yaptığı toplantı sonrası alınan kararları kamuoyu ile paylaştı. 
İl Hıfzıssıhha Meclisi Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler başkanlığında 27 Ekim günü toplandı ve alınan kararlar kamuoyuyla paylaşıldı. Vali Yardımcısı Yusuf Güler, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İshak Yıldırım, Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Murat Bilgin Bilici, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Zehra Gülsevin Şimşek, Toplum Sağlığı Merkezi Tabibi Uzm. Dr. Esin Seçgin Sayhan, Serbest Eczacı Ecz. Şükrü Ciravoğlu, Garnizon Tabibi Tbp. Yb. Cenker Topuz ve Serbest Tabip Dr. Muhammet Özeker'den oluşan Edirne İl Hıfzıssıhha Meclisi'nde alınan kararlar şu şekilde:
"Edirne merkez ilçe ve diğer ilçelerde pazar yeri ve satış yerlerinde pazarcılık yapan ve işyerlerinde görevli satış elemanları maskesiz olmayacak. Bulgar vatandaşları da maskesiz ya da çene altında maske takanlar alanlara kabul edilmeyecek, işletme sahipleri ya da görevliler bu işleyişten sorumlu olacak. 
Edirne merkez Cuma pazarı girişindeki Sebze Pazarında pazarcılık yapan kişiler tezgâhların başında sigara içmeyecek ve yiyecek yenilmesine ayrıca tezgâh arasına ilave satış tezgâhı eklenmesine ve satış yapılmasına müsaade edilmeyecek ve bunların takibi de Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası tarafından yapılacak Edirne Belediyesi de denetleyecek. 
Edirne Merkez ilçe ve diğer ilçelerde (A101,BİM, MİGROS, ONUR, TUGRA Marketleri ve benzeri tüm işletmelerde) Sağlık Bakanlığı Covit-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde kapalı alanlarda bulunabilecek kişi sayısı tespit edilerek mağaza girişine ilan edilecek, iş ve işlemlerin işletmelere alınacak kişi sayıları işletme idaresi tarafından takip edilecek.
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir sağlık personeli ile 7/24 esasına göre vital bulgular ve tedavi uyumu takip edilecek. Kliniğinde olumsuz değişiklik saptanan kişiler 112 aracılığı ile tekrar ilk tedavisini aldığı hastaneye gönderilecek. İlgili tesisin tıbbi koordinatörü Dr. Murat Şahin olarak belirlendi. 
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince idari para cezası, Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi gereğince, idari para cezası uygulanmasına, Türk Ceza Kanunu'nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan "... yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır." hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler takdir ve ifa edilmek üzere adli makamlara bildirilmesine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. ve 72. maddeleri uyarınca, 02.10.2020 tarihinde, Mevcudun oy birliği ile karar verildi.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Pandemide zam şoku!
Su fiyatında 3 yıl sonra artış
Canlar için 'Dağ' gibi iki yürek
Baroda çifte yemin
Kadırgalı Hami'nin Edirnespor macerası
Edirne'nin gurur günü
‘Yüzünüzü sola dönün’
Puan cetvelinde yeni tablo
Meclis başkanından 'özür'
‘İptal etmedik, erteledik’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama