ANASAYFA
25 Kasım 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TÜ'de Cumhuriyetin 97. yıl fidanı
Cumhuriyetin bir simgesi olarak Trakya Üniversitesi tarafından gelenekselleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fidan Dikim Töreni Karaağaç Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 30-10-2020 08:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TÜ'de Cumhuriyetin 97. yıl fidanı

Cumhuriyetin bir simgesi olarak Trakya Üniversitesi tarafından gelenekselleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fidan Dikim Töreni, Karaağaç Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ile akademik ve idari çalışanlar katıldı.
Tarihte birçok devlet kurmuş büyük Türk milletinin, Cumhuriyetin 97. yılını kutladığını ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 600 yıl üç kıtaya hükmeden Osmanlı Devleti'nin son yıllarının büyük acılarla geçtiğini belirtti. Balkanlardan uzaklaştırılan ve Anadolu'dan da uzaklaştırılmak istenen Türk milletinin ölüm-kalım mücadelesi verdiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Bu büyük millet esir olmaktansa 'Ya İstiklal Ya Ölüm!' demiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla beraber Anadolu'da ateşi yakılan bu mücadele, tüm vatanı baştan sona sarmış ve yedi düvele karşı verilmiştir. Bu kutlu mücadelenin sonunda 29 Ekim'de ilan edilen Cumhuriyetle aziz milletimiz yürüyüşüne devam ediyor.” dedi.
Kuruluşundan bu yana pek çok neslin cumhuriyetle yetiştiğini vurgulayan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Bizler de Cumhuriyetin yetiştirdiği nesiliz. Bizden sonra da evlatlarımız yetişiyor. Cumhuriyetin bayrağını inşallah aldığımızdan yerden daha ileriye taşıyacağız. Trakya Üniversitesi ailesi olarak bu inanç ve bu ruhla kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Çok daha güzel günlerde buluşmak için canla başla mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.
Mazlum birçok milletin umudunun aziz Türk milleti olduğunu ve bu umudun güçlenerek ilerlemesi için her gün aynı inanç ve kararlılıkla çalışmak zorunda olduklarını ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasını şöyle sonlandırdı: 
“Bu büyük milletin şanlı günleri inşallah yakında geri gelecek. Bu güzel günlerin en yakın zamanda gelmesi için yaptığımız çalı-şmaların yanı sıra Trakya Üni-versitesi olarak güzel bir gele-neğimiz de var. Diktiğimiz bu ağaçla Cumhuriyetimize güzel bir nişane bırakalım. Fidanı bizler dikiyoruz ama çocuklarımız su-layacak ki fidanlar gibi onlar da cumhuriyetle büyüsünler.” dedi.
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun konuşmasının ardından katılımcılar tarafından Cumhuriyetin 97. yıl fidanının dikimi gerçekleştirildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Pandemide zam şoku!
Su fiyatında 3 yıl sonra artış
Canlar için 'Dağ' gibi iki yürek
Baroda çifte yemin
Kadırgalı Hami'nin Edirnespor macerası
Edirne'nin gurur günü
‘Yüzünüzü sola dönün’
Puan cetvelinde yeni tablo
Meclis başkanından 'özür'
‘İptal etmedik, erteledik’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama