ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Balkanlar'a yakın temas
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal'ı ziyaretlerinde sahip oldukları tüm bilgi, birikim ve donanımı ülkesi ve bölgesinin yanı sıra Balkanlar'a da aktarmaya kararlı olduğunu söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 07-11-2020 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Balkanlar'a yakın temas

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal'ı ziyaretlerinde Trakya Üniversitesi'nin sahip oldukları tüm bilgi, birikim ve donanımı ülkesi ve bölgesinin yanı sıra Balkanlar'a da aktarmaya kararlı olduğunu söyledi.
AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ DR. FATMA AKSAL
Trakya Üniversitesi ve Edirne'nin ihtiyaçları, bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilecek çözüm önerileri ile önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek projeleri değerlendirmek üzere Ankara'da bir dizi temaslarda bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen; AK Parti MKYK Üyesi, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı, Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal'a bir ziyaret gerçekleştirdi. TBMM'de gerçekleşen görüşmede bölge tarımı, tarıma yönelik AR-GE ve inovatif faaliyetler, tarımsal istihdamın geleceğine yönelik çözüm önerileri ve projeler başta olmak üzere üniversite ve bölge ile ilgili birçok konu görüşüldü.
Edirne'nin verimli tarım arazilerine sahip olduğunu, bölgenin doğru proje ve modern tarım yöntemleri ile büyük bir nüfusa yetecek bir potansiyel taşıdığını ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bölgenin en eski ve köklü yükseköğretim kurumu olarak bu potansiyeli harekete geçirmek istediklerini belirtti. Türkiye'de kentlerden köylere geri dönüşün yavaş bir şekilde de olsa başladığını, üretilecek doğru projelerle bunun daha da hızlanacağını vurgulayan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Özellikle ürün çeşitliliği, tarım arazilerinin uygunluğu ve büyük şehirlere yakınlığı sebebiyle Edirne, tarım ve tarımsal istihdamda önemli bir yer tutuyor. Ülke olarak geleneksel tarım yöntemlerini terk etmemiz, modern tarım yöntemleri ile katma değeri yüksek ürünlere yönelmemiz artık bir zorunluluk. Genetiği değiştirilmiş tohumlardan uzaklaşılarak Trakya Üniversitesi Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezimiz başta olmak üzere Devletimizin yürüttüğü yerli ve milli tohum ve tarım projelerinin yaygınlaştırılması, çiftçilerimizin bu tohumları tercih etmesinin teşvik edilmesine yönelik üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeye hazırız” dedi.
AGROPARK başta olmak üzere birçok projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade eden Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dr. Fatma Aksal'ın kendilerine her türlü desteği verdiğini, kısa bir süre önce yine birlikte Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile çok olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve görüşülen konuların takipçisi olacaklarını ifade etti.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen'in şahsında Trakya Üniversitesi'ne, çevre ve tarım başta olmak üzere Edirne ve ülkemiz adına attıkları adımlar ile hayata geçirdikleri projelerden ötürü teşekkür eden Dr. Fatma Aksal, “Bu verimli görüşmede, Üniversitemizde devam eden projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Edirne'ye yapılan her hizmetin ve Üniversitemizin destekçisi ve takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.
TBMM BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nu kabul etti. Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile birlikte TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'u makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi'nin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek, yakın ilgileri ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti. 
Trakya Üniversitesi'nin, Trakya ve Balkanlar bölgesinde yaptığı hizmetler ve insanlığa katkısından söz eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitenin tüm imkânlarıyla bölgenin, Türkiye'nin ve Balkanlar'ın gelişmesi ve kalkınması için çalıştığını aktararak “Trakya Üniversitesi, ortaya koyduğu hizmet ve çalışmalarla hem Türkiye'ye hem de Balkanlar'a hitap ediyor. Trakya Üniversitesi olarak Ülkemiz ve gönül coğrafyamız Balkanlar'ın gelişmesine katkı sunacak projeler üretmeye ve bölgenin ihtiyaçlarını dikkate alarak kalkınmasına destek sunmaya devam ediyor, ecdadımızın tarihi ve manevi güzelliğine, zenginliğine sahip çıkma, onu koruma ve yüceltme gayesine hizmet için çalışıyoruz. Kadim medeniyetimizin, köklerimizin ve değerlerimizin önemli bir bölümünün olduğu topraklarda yaşayan soydaş ve akraba topluluklarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz. Trakya Üniversitesi, sahip olduğu tüm bilgi, birikim ve donanımı ülkesi ve bölgesinin yanı sıra Balkanlar'a da aktarmaya kararlı. Bu doğrultuda, Balkan ülkelerinin tamamıyla yakın temas halindeyiz ve yeni iş birliklerinin temellerini atmak için hazırlık yapıyoruz. Türkiye'nin 2023 hedefleri ve gelecek beklentileri doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam eden Trakya Üniversitesi, Balkanlar'da Türkiye'nin yükseköğretim mihmandarlığını üstlenmeyi ve Balkanlar ile Türkiye arasında yeni gönül köprüleri inşa etmeyi sürdürecek.” dedi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın organizasyonu ile tüm Türkiye'de başlatılan “Sıfır Atık” projesi kapsamında Trakya Üniversitesi'nde sürdürülen çalışmalar, AR-GE, inovasyon ve istihdama yapılan katkılar ile üniversitenin Balkanlar'da gerçekleştirdiği faaliyet ve iş birliklerinin paylaşıldığı görüşmelerde, büyük ve güçlü Türkiye hedefine hep birlikte yürüyeceklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, göreve geldiği ilk andan itibaren ülkesine ve milletine hizmet gayesiyle çalışan Prof. Dr. Mustafa Şentop'a, misafirperverlikleri ve bugüne kadar Trakya Üniversitesi'ne verdikleri destekler için teşekkür etti. 
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ülkemizin gelecek vizyonu ve kalkınma çabalarına yaptığı katkılar için Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na teşekkür ederek, ilerleyen süreçte yapılacak proje ve çalışmalar için başarılar diledi. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ayrıca, Trakya Üniversitesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, desteklerinin süreceğini belirtti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Elektrik fabrikası kadınların
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke