ANASAYFA
03 Aralık 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Canlar aç kalmasın’
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pandemiyi öngörerek sokak hayvanlarının beslenmeleri için geçen yılın iki katı mama temin ettiklerini belirterek, destek aldıkları lokantaların yeniden kapanması nedeniyle mamayla takviyelerini sürdüreceklerini kaydetti… 
Haberin Yayın Tarihi: 21-11-2020 08:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Canlar aç kalmasın’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pandemiyi öngörerek sokak hayvanlarının beslenmeleri için geçen yılın iki katı mama temin ettiklerini söyledi. Gürkan, "Tüm canlıların yaşama hakkını sonuna kadar koruyacağız" dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm canlıların yaşama haklarını sonuna kadar korumaya ve destek olmaya kararlı olduklarını belirtti. Bu yıl geçen yıla göre iki kat daha fazla mama temin ettiklerini açıklayan Gürkan şunları söyledi:
"SOKAKLARDAKİ CANLILARIMIZI UNUTMUYORUZ"
“Sokaklardaki canlılarımızı da unutmuyoruz. Pandemiyi öngörerek geçtiğimiz yılın 2 katı beslenmeleri için mama temin ettik. Bu akşamdan itibaren restoranların, kafelerin saat 20.00'den itibaren kapanacak olması, paket servise geçecek olması elbette en çok lokantalardan, yemek üreten merkezlerden almış olduğumuz yemek desteğinin azalmasına neden olacağını gördüğümüz için bu takviyeyi sokak hayvanlarına mama olarak sürdüreceğiz. Arkadaşlarımız bununla ilgili de tedbirleri aldılar. Bir eksik bir sıkıntı yok. Şunu da söylemek isterim. Vatandaşlarımız bu konuda gerçekten çok duyarlı. Bize sokaklarda beslemeyle ilgili her zaman destek oluyorlar. Ne olur bu beslemeleri yaparken gelişi güzel değil, besleme noktalarında yapalım ki bu sefer sokak köpeklerinden rahatsız olan vatandaşlarımızın ya da onların toplanmasına olanak verecek ya da çevreyi kirletecek hususlardan vatandaşlarımızın kaçınmasını rica ediyoruz. Bu konuda bize ulaşabilirler. 153'ü arayabilirler. Biz her zaman tüm canlıların yaşama haklarını sonuna kadar korumaya ve onlara destek olmaya kararlıyız ve bunu sürdüreceğiz.”
SALGINLA MÜCADELEDE ÇABAMIZ SÜRÜYOR"
“Salgınla ilgili Mart ayından bu yana Edirne'de Sayın Valimizin başkanlığında gerçekten çok entegre bir çalışma gerçekleştirdik. Mart'tan bu yana kesintisiz Edirne Valiliği ekipleri, Edirne Belediyesi ekipleri kimin sorumluluğunda olduğuna bakmadan tüm imkanlarımızı, enerjimizi, makinemizi, ekipmanımızı, personelimizi birlikte kullanarak Edirne'de gerçekten çok uyumlu ve halkın yararına olan bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışma kesintisiz sürdü ve sürüyor. 
"TEDBİRLERİ ARTTIRDIK"
Son günlerde bu tedbirleri arttırarak vatandaşlarımızın pandemiden en az etkilenmesi için çabamızı sürdürüyoruz. Valiliğin entegrasyonunda, Sayın Valimizin başkanlığında her gün alt komiteler, ekipler bir sinerjiyle çalışıyor. Gümrük kapılarından tutun Cuma Pazarı'na, sebze-meyve pazarlarına, halkın ortak açık-kapalı alanlarına, denetimlere aklınıza pandemiyle ilgili ne geliyorsa hepsini başarıyla yürüttük, yürütmeye devam edeceğiz. Bu konuda ne bir personel tasarrufunda bulunduk ne ekonomik tasarruf ne de 'Şu maliyeti belediye veya valilik üstlensin' gibi bir tartışmaya girdik. Edirne'de neyimiz varsa ne imkanımız ne gücümüz varsa hepsini halkımız için kullandık kullanmaya da devam ediyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
İki caddeye kişi sınırlaması
‘Engel neymiş gördünüz!’
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
Eğitimci babanın çağrısı
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Şallı gazeteci gibi
Öğrenciye 'emniyetli' servis
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama