ANASAYFA
03 Aralık 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Dişhekimlerinden buruk kutlama
'Bilimsel Dişhekimliği'nin kuruluşunun 112. yılı Edirne Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu tarafından pandemi kuralları kapsamında Atatürk Anıtı'nda törenle kutlandı…
Haberin Yayın Tarihi: 21-11-2020 08:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Dişhekimlerinden buruk kutlama

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Bilimsel Dişhekimliğinin kuruluşunun 112.yılı Edirne Dişhekimleri Odası (EDO) Yönetim Kurulu tarafından pandemi kuralları kapsamında Atatürk Anıtı'nda törenle kutlandı. EDO Yönetim Kurulu Başkanı Dişhekimi Ahmet Haluk Çaylı, "Deprem ve pandemi gölgesinde buruk bir yıldönümü kutluyoruz" dedi.
Bilimsel Dişhekimliğinin kuruluşunun112. yılı Atatürk Anıtı önünde dün sabah törenle kutlandı. Pandemi kuralları kapsamında gerçekleşen törende anıta çelenk sunuldu. Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Tören sonrası Oda Başkanı Dişhekimi Ahmet Haluk Çaylı gazetecilere 
DEPREM VE PANDEMİ GÖLGESİNDE BURUK KUTLAMA
Bilimsel Dişhekimliğinin kuruluşu olan 22 Kasım Dişhekimliği Günü, 22 Kasım'ı içine alan haftada “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası” olarak tüm yurtta kutlanıyor. Bu yıl maalesef COVİD -19 gölgesinde bir Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası ve Dişhekimliği günü kutlaması yapıyoruz.
"EN RSİKLİ GRUPLARDAN BİRİSİ DİŞHEKİMLERİDİR"
COVİD-19 Salgınının ilk karşılayıcıları doğaldır ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık çalışanlarıdır. COVİD-19 salgınının başlangıcından bugüne 148 sağlık emekçisini kaybettik. Acımız sonsuzdur. COVİD-19 hastalığında sağlık çalışanları içinde en riskli gruplardan birisi dişhekimleridir.
"MESLEK HASTALIĞI OLARAK KABUL EDİLMELİ"
Ne yazık ki COVİD-19 ülkemizde halen resmi olarak meslek hastalığı olarak kabul edilmektedir. Covid-19'un tüm sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerekiyor.
COVİD-19 Pandemisinin yaşandığı bu dönemde halkımız ağız diş sağlığı tedavilerinde büyük sıkıntılar yaşamakta ve ADSM'lerde hasta birikimi gözlenmektedir. Bunu gidermek için tüm sağlık hizmetlerinin özelden satın alındığı sistemde Ağız Diş Sağlığı hizmetlerinin özelden de alınmasının tekrar gündeme getirilmesini istiyoruz. 
Kamuda çalışan dişhekimleri yüksek enfeksiyon riski fiziksel yorgunluk ve maddi kayıpların yanında görev tanımında yer almayan iş sağlığı ve güvenliğinden yoksun meslek tanımına ve onuruna yakışmayan görevlendirmelerle karşı karşıya kalarak tükenmişlik sendromuna sürüklenmişlerdir.
AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI TEDAVİSİNDE SIKINTI
Döner sermaye uygulaması ve performans sistemindeki yanlışlıklar bu pandemi döneminde tüm acı sonuçları ile ortaya çıkmıştır. Ödenemeyen veya eşit dağıtılmayan döner sermaye ile karşı karşıya kalınmıştır. Reel maaş düşüşü ve geçim sıkıntısı yaşanmaktadır.
Bu yıl yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde pandemi ile savaşta en önde olan meslektaşlarımızın bu önemli gününü kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
İki caddeye kişi sınırlaması
‘Engel neymiş gördünüz!’
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
Eğitimci babanın çağrısı
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Şallı gazeteci gibi
Öğrenciye 'emniyetli' servis
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama