ANASAYFA
03 Aralık 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gaytancıoğlu'ndan soru bombardımanı!
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı'nın 2021 bütçesi üzerindeki görüşmelerinde Bakan Fahrettin Koca'ya Edirne'deki devlet hastaneleri ve doktor yetersizlikleri konusunda peşpeşe soru yöneltti…
Haberin Yayın Tarihi: 21-11-2020 08:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gaytancıoğlu'ndan soru bombardımanı!

Olgay GÜLER
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı'nın 2021 bütçesi üzerindeki görüşmelerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sorular yöneltti.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2021 bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Görüşmelerde söz alan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancoğlu da, Edirne'deki devlet hastaneleri ve uzman doktor yetersizliğine dikkat çekti. Enez ilçesindeki devlet hastanesindeki doktor yetersizliği ve Uzunköprü'de yeni devlet hastanesinin ne zaman başlayacağı gibi konulara değinen Gaytancıoğlu şöyle konuştu:
'İNSANLARI DOKTORLAR MUAYENE EDER, DUVARLAR DEĞİL'
“Öncelikle bakanlığınız bina yapmakla hastane yapmak arasındaki farkı tam olarak anlayamamış. Siz hastane binaları yapıyorsunuz ama oraları hastane haline getirmek için bir şey yapmıyorsunuz. Uzman doktoru olmayan, hemşiresi, ebesi ve diğer sağlık personeli olmayan yerler bana göre hastane değildir. İnsanları doktorlar muayene eder, duvarlar değil. Diğer yandan sağlık çalışanlarına da pandemi dönemi insan üstü bir yük yüklüyorsunuz. Bırakın maddi haklarını, sosyal haklarını dahi vermiyor, çalışma şartlarını iyileştirmek için bir adım atmıyorsunuz. 
SORULARI ART ARDA SIRALADI
Seçim bölgem olan Edirne'de tamamlanan doktorsuz hastanelerin durumunu da dikkati sunarak şu soruları sormak istiyorum:
1-Yeni Uzunköprü Devlet Hastanesi'nin yapımına ne zaman başlanacaktır? Hastanenin yapımı ne zaman bitecektir? 
2-Seçim bölgem olan Edirne'nin Enez ilçesi Saros berrak suları ve doğal güzellikleriyle yaz aylarında tatil için vatandaşlarımızın tercih ettiği gözde yerlerimizdendir. Gerek yaz tatili için Enez'imizi tercih eden vatandaşlarımızın, gerekse burada yazlık konutu olan vatandaşlarımızın sayısı dikkate alındığında, sağlık hizmetleri çok yetersizdir. Enez'de bir hastane yapılmış olmasına rağmen uzman doktor bulunmamaktadır. Yaz aylarında nüfusu 100 bine yaklaşan Enez, kış aylarında 5  6 bin nüfusla yaşamına devam etmektedir. Biri kalp krizi geçirdiğin en yakın hastane 60 km. ileride Keşan'dadır. Uzman doktorların olmaması, en yakın hastane olan Keşan'ın uzaklığı dikkate alındığında Enez ilçemiz ve yaz aylarında buraya gelen yüzbinlerce vatandaşımız sağlık hizmetinden mahrum bırakılmıştır. Yıllardır yapılmayan Enez  Keşan yolu da dikkate alındığında sağlık hizmetine ulaşmada vatandaşlarımız büyük zorluklar yaşamaktadır. Hele bir de pandemiden dolayı Enez ve Saros'da yazlıkları olanlar soba almışlar, kalorifer tesisatı kurmuşlar ve buralarda kalmaktadır ve nüfus daha da artmıştır. Enez Devlet Hastanesi'ne ne zaman yeterli sayıda uzman doktor ataması yapılacaktır?
3-Bölgede önemli bir merkez olan Keşan ilçemizde yeterli uzman doktor bulunmamaktadır. Aynı şekilde Keşan Devlet Hastanesi'ne de uzman doktor ataması yapacak mısınız?
4-Havsa, İpsala, Meriç ve Süloğlu ilçelerimize güzel hastaneler yapıldı. Dışarıdan çok güzel duruyor ama içinde doktor yok.
5-Sağlık çalışanları içinde daha önce taşeron şirketlerde çalışırken kadroya alınanlar mağduriyeti en çok yaşayanların başında gelmektedir. Benim başıma geldi Sordum, '4  D'liyim, uzun zamandır böyleyim' dedi. Hastanede bu şekilde çalışanlar hem özlük hem maaş bakımından zor durumda bırakılmıştır. Kadroya alınan bu çalışanlarımızın tayin, maaş ve diğer özlük haklarıyla ilgili bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
Eğitimci babanın çağrısı
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Şallı gazeteci gibi
Öğrenciye 'emniyetli' servis
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama