ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kanal Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?
Diş hekimliği alanına yeni katılan uygulamalardan biri de Rubber dam uygulamasıdır.
Haberin Yayın Tarihi: 22-11-2020 10:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kanal Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Sağlık alanında son 10 yılda geliştirilen teknikler her geçen gün artmaya devam etmektedir.  Özellikle diş hekimliği konusunda klasik tedavi yöntemlerinin büyük bir kısmı geride kalmıştır. Yalnızca teknik olarak değil kullanılan cihazlarda tedavileri çok daha sağlıklı ve daha kısa sürede sonuçlanmalarını sağlar.

 

Kütahya diş hastanesi doktorları arasında yer alan Dr Süleyman Kabal; ‘’kanal tedavisi alanında kullanılan ve  profile denilen özel medikal aletler  ile hem çok daha başarılı kanal tedavisi yapılabildiğini hem de hastanın ağrı ve acı hissetmediği için son derece konforlu bir tedavi süreci gerçekleştirdiğini ‘’ söylüyor.

 

Kanal tedavisinin geçmiş yıllara daha uzun seanslar sürdüğünü ifade eden Kabal, bugünün modern teknolojileri sayesinde komplikasyon  oluşturmayan ve minimal hata oranı olan tedavilerin rahatlıkla yapılabildiğini belirtiyor.

 

Kanal Tedavisinde Rubber Dam Uygulaması

 

Diş hekimliği alanına yeni katılan uygulamalardan biri de Rubber dam uygulamasıdır. Kanal tedavisi sırasında ağız içinde birtakım mikroorganizmaların kanala girmesini engelleyen, tedavi sırasında ortamın kuru olmasını sağlayan ve dolayısıyla kanal tedavisinin başarı oranını etkileyen uygulamalardan biridir.

 

Kütahya diş hastanesi doktorları birçok tedavide yenilikleri kullanırken kanal tedavisinde kullanılan Rubber dam uygulaması ile başarılı ve uzun ömürlüdür tedavi gerçekleştirmektedir. Rubber dam uygulaması ile olası komplikasyonlar ortadan kalkar,  kanalın tam ve sorunsuz olarak duyurulması sağlanır. 

Lateral kondensasyon olarak bilinen yeni nesil tedaviler kullanılan tekniklerle olası komplikasyonları da bertaraf eder.  Kanal tedavisi sonrasında oluşabilecek herhangi bir sorunu veya sızıntıyı ortadan kaldıracak nitelikte tedavi başarısı sağlar.

Kanal Tedavisi Dolgusunda Kullanılan Termafil Tekniği

Kanal tedavisini önemli kılan ayrıntılardan biri kanalın sızıntı olmayacak biçimde doldurulmasıdır. Kanal tedavisi sonrasında oluşabilecek en büyük dezavantaj kanal tedavisinin doku kaybına sebep olmasıdır. Bugün kullanılan yeni nesil teknik ve uygulamalar bu dezavantajları da ortadan kaldırmaktadır. Hastanın ağız içi hijyenine özen göstermesi koşuluyla uzun süre kullanabilecek ömürlük bir kanal tedavisi yeni nesil tekniklerle hayata geçirilmektedir.

Yeni Nesil Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kütahya diş hastanesi doktorları kanal tedavisi uygulamalarında yeni nesil teknik ve aletler kullanarak daha dayanıklı uzun ömürlü kanal tedavisi gerçekleştirildiğini söylemektedir. Yeni nesil kanal tedavisinde özel cihazlar kullanılarak hasta radyasyondan etkilenmeden dişin boydan boya hatasız olarak kök ucunun saptanabilmesi mümkündür. 

 İşlem yalnızca bununla sınırlı değil, sinirleri de bulunduğu yerden uzaklaştırır. Dolayısıyla diş kökü zarar veren dokulardan uzaklaştırılır. Kanal içi hijyeni özel cihazlarla sağlanır ve kalan sinir artıkları da en son temizlenerek tedavi tamamlanır.

Böylelikle tedavinin uzun süre dayanması sağlanır. Bu aynı zamanda iyileşme sürecini de hızlandırır. Kanal tedavisi tamamlandıktan sonra dişe estetik dolgu yapılarak hem görsel olarak estetik beklenti karşılanır hem de fonksiyonel olarak dişin işlevselliği sağlanmış olur.

 

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
‘Engel neymiş gördünüz!’
Eğitimci babanın çağrısı
29 Yaş Altı Genç Girişimci Desteği
Macity Otel
İnternetten Elektrik Malzemeleri Almanın Avantajları
Emzik Zinciri
Aramızdan ayrılanlar
EDİRNE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Çinekop fiyatına hamsi!
Restoran müdürlüğünden manavlığa
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama