ANASAYFA
23 Ocak 2021 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kapıkule'ye ulaşım kolaylaşacak’
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hayrabolu - Kandamış arası 13 kilometrelik 1. etabı açılan Hayrabolu - Tekirdağ Yolu'nun tamamlanması ile Tekirdağ Limanı ile yöredeki sanayi bölgelerinin Kapıkule'ye ulaşımının kolaylaşacağı belirtirken, hızlı demiryolu hattı ile Halkalı - Kapıkule arası seyahat süresinin de 4 saatten 1 saat 20 dakikaya düşeceğini kaydetti…
Haberin Yayın Tarihi: 30-11-2020 08:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kapıkule'ye ulaşım kolaylaşacak’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hayrabolu - Kandamış arası 13 kilometrelik 1. etabı açılan Hayrabolu - Tekirdağ Yolu'nun tamamlanması ile Tekirdağ Limanı ile yöredeki sanayi bölgelerinin Kapıkule'ye ulaşımının kolaylaşacağı belirtirken, hızlı demiryolu hattı ile Halkalı - Kapıkule arası seyahat süresinin de 4 saatten 1 saat 20 dakikaya düşeceğini kaydetti.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hayrabolu-Tekirdağ Yolu 1. Etabın açılış törenine katıldı. Tekirdağ'ın ulaşım ve iletişim altyapısına 18 yılda yaklaşık 6 Milyar 862 Milyon Lira yatırım yaptıklarını anımsatan Karaismailoğlu, “Hayrabolu Tekirdağ Yolu'nun 1.etabı olan Hayrabolu-Kandamış arası 13 kilometrelik kesimin toplam maliyeti 166 milyon Lira” dedi.
“13 kilometrelik kesimin toplam maliyeti 166 milyon Lira”
Bakan Karaismailoğlu, Tekirdağ'ın ulaşım ve iletişim altyapısına 18 yılda yaklaşık 6 milyar 862 milyon lira yatırım yaptıklarını anımsattı. Hayrabolu Tekirdağ Yolu'nun 1.etabı olan Hayrabolu-Kandamış arası 13 kilometrelik kesimin açılış töreninde konuşan Karaismailoğlu, “Hayrabolu-Tekirdağ Yolu ile ülkemizin Avrupa'ya bağlantısını sağlayan uluslararası yol güzergâhı üzerinde bulunan Tekirdağ'ın ulaşımı, yüksek standartlı bir yol ağı ile sağlanacaktır. Proje kapsamında, 19 kavşak, 4 köprü ve 1 üstgeçit, 5 altgeçit ile 116 adet hidrolik sanat yapısı bulunmaktadır. Bu 13 kilometrelik kesimin toplam maliyeti 166 milyon liradır” bilgisini paylaştı.
 “Kapıkule'ye ulaşım kolaylaşacak”
Projenin tamamlanması ile birlikte Tekirdağ Limanı ile yöredeki sanayi bölgelerinin Kapıkule'ye ulaşımının kolaylaşacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, “Bölgedeki ticaret hacmi artacak ve Tekirdağ ili sosyo-ekonomik kazanımlar elde edecektir. Yol kullanıcılarına daha güvenli ulaşım imkânı tesis edilecektir.  Bölgedeki seyahat süresi kısalacak, araçların çevreye bıraktıkları egzoz emisyonları azalacaktır. Ayrıca bakım-işletme giderlerinden tasarruf edilerek, akaryakıt ve amortisman giderlerindeki azalma ile ülke ekonomisine katkı sağlanacaktır” ifadelerine yer verdi.
 “İstanbul Boğazı Geçişine yeni bir alternatif oluşturulacak”
Bakan Karaismailoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “101 km uzunluğundaki Malkara Çanakkale Otoyolu, ülkemizin Avrupa yakasını Çanakkale üzerinden Kuzey Ege'ye bağlayacak olan oldukça önemli bir projedir. Sadece Tekirdağ'ın değil tüm Marmara Bölgesi ve ülkemiz açısından da büyük önem teşkil etmektedir. Malkara-Çanakkale Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü ile Avrupa ve Trakya üzerinden, Ege ve İç Anadolu'nun batısına, Adana-Konya aksı ve Batı Akdeniz Bölgelerine yönelecek karayolu trafiği için İstanbul Boğazı Geçişine yeni bir alternatif oluşturulacaktır.”
“Halkalı-Kapıkule (Edirne) arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya düşecek”
“8 milyar proje bedeli ile 229 kilometre uzunluğunda hem yük hem de yolcu taşımacılığı yapacak hızlı demiryolu hattı inşa edilecek. Projenin tamamlanmasıyla; Halkalı-Kapıkule (Edirne) arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya; yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşecek. Mevcut hat kapasitesi 4 kat artırılacak. Bu projenin 44 kilometresi Tekirdağ'dan geçiyor ve bu proje kapsamında Çerkezköy'de yeni yolcu istasyonu ve yeni yük istasyonları kurulacak.”
Hayrabolu-Tekirdağ Yolu'nun 1. Etap açılış töreninde konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleşti. Daha sonra Bakan Karaismailoğlu,TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile birlikte yolda test sürüşü gerçekleştirdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
26 yıl sonra gelen ‘minnet’
Hamsi yarı yarıya
Aramıza hoşgeldin Milena
Selim Özer: Selim Paşa
Taşkınla gelen misafir
Yangında çift yönlü soruşturma
Çömlekköy Barajı nihayet!
‘Öncelikli yatırımları isabetli yapabiliyor muyuz?’
‘Korucuköy Barajı neden yapılmıyor?’
Kağan'dan 500'de 500!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama