ANASAYFA
23 Ocak 2021 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İYİ Parti'den 'disiplin' hamlesi
İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, Ocak ayı Belediye Meclisi'nde Edirne Belediyesi Personel A.Ş. yönetimine CHP ve bazı İYİ partili üyelerin oylarıyla getirilen İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Duygu Şener'i, 'hem etik hem de parti hiyerarşisi açısından uygun olmadığı' gerekçesiyle, ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk etti... Maddeye 'kabul' oyu kullanan İYİ Partili Necamettin Attay ve Ergun Dönmez hakkında da disiplin süreci başlatıldığı ifade edildi...
Haberin Yayın Tarihi: 12-01-2021 08:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İYİ Parti'den 'disiplin' hamlesi

Olgay GÜLER
İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, Ocak ayı Belediye Meclisi'nde Edirne Belediyesi Personel A.Ş. yönetimine CHP ve bazı İYİ partili üyelerin oylarıyla getirilen İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Duygu Şener'i partiden ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk etti.
Edirne Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında, Belediye Personel A.Ş.'de Ramazan Tanal'dan boşalan yönetim koltuğuna yeni üye seçimi yapıldı. Söz konusu seçimde, CHP grubu yönetime aday olarak İYİ Partili üye Duygu Şener'i önerdi. Bu sırada İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Baş, Personel A.Ş. yönetiminde bir meclis üyesinin bulunmasının şık olmayacağını ifade ederek söz konusu maddeye AK Parti ve MHP'li üyelerle birlikte 'ret' oyu kullandı. Meclis toplantısının ardından İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı toplanarak konuyu görüşerek bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, söz konusu seçimden haberlerinin olmadığını belirten parti il başkanlığı, Belediye Personel A.Ş. yönetimine getirilen İYİ Partili Duygu Şener ve bu maddeye 'kabul' oyu kullanan yine İYİ Partili Necamettin Attay ve Ergun Dönmez hakkında disiplin süreci başlattı. 
Konuyla ilgili il başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
'O KOLTUKTA OTURMASI HEM ETİK HEM DE PARTİ HİYERARŞİSİNE UYGUN DEĞİL' 
Siyaset; ülkemizin refaha kavuşması ve vatandaşımızın daha mutlu yaşaması için yapılır. Belediye Meclis Üyeleri de halk tarafından seçilen belediyelerin karar organıdır. T.C. Edirne Belediye Meclis Üyeliği, yetki ve sorumluluklarını bilen her üye için onurlu bir demokrasi görevidir. Belediye Meclis Üyeleri kendi çıkarlarından önce milletimizin menfaatlerini ve taleplerini gözetmek zorundadır. Duygu Şener'in İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı'nın onayını almadan görevi kabul etmesi ve İYİ Parti adını kullanarak o koltukta oturmasını hem etik hem de parti hiyerarşisi açısından uygun değildir. Makam sarhoşluğu ve bir şey olma hırsı millet menfaatinin kesinlikle önüne geçemez.
'BİLGİMİZ DIŞINDA TEKLİF EDİLDİ' 
Söz konusu şirketin, belediye tüzel kişiliğinden ayrı bir tüzel kişiliğin bulunduğu dikkate alındığında belediye meclis üyesinin bu görevde olmasının zorunluluğu yoktur. Kaldı ki, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı olarak Edirne Belediyesi Personel A.Ş. yönetim kuruluna mevcut belediye meclis üyelerimizden her hangi birisinin alınması konusunda talebimiz olmamasına rağmen, gündem dışı madde teklifi bilgimiz dışında verilmiştir. Duygu Şener için oylamada "KABUL" oyu kullanan meclis üyeleri konunun meclise geleceğini bilmeleri daha önceden çalışılmış bizim dışımızda gelişen bir olaydır. Bu konu da bizim için  ayrı bir anlam taşımaktadır.
PARTİDEN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ
Başta Millet İttifakı Edirne Belediye Başkanı olmak üzere, partilerin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimizin kullanacağı yol haritasını özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevimiz vardır. Parti içerisindeki arkadaşlarımızın verilen tüm görevleri ciddiye alması, kendi görev, yetki ve sorumluluk yükleyen mevzuatı bilmeleri ve bu mevzuata uygun olarak görevlerini ifa etmeleri bizler için önemlidir. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 11 Ocak 2021 günü yapmış olduğu toplantı ve İYİ Parti Genel Merkez'imizle de yaptığımız istişare sonucunda Parti tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereği Duygu Şener'in  tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevki, ayrıca İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinden Necamettin Attay ve Ergun Dönmez parti kararına uymayarak "EVET" oyu kullanması sebebiyle disiplin kuruluna sevki oybirliğiyle kararlaştırılmıştır.
'KİMSE VAZGEÇİLMEZİMİZ DEĞİLDİR' 
 Şu an itibarıyla İYİ Parti'de disiplin süreci başlamıştır. Tüm partili üyelerimiz, partimizin ilkelerine, programına ve tüzüğüne aykırı hareket etmemelidir. Kaybedecek tek bir üyemiz olmadığı gibi hiç kimse de vazgeçilmezimiz değildir. Lakin bayrak,vatan ve milletimizin menfaatleri her zaman vazgeçilmezimizdir! Ülkemizin daha ciddi sorunlarının olduğu bu sıkıntılı günlerde gündemi meşgul ettiğimiz için Edirneli hemşerilerimizden özür diler, kamuoyunun bilgilerine saygı ile arz ederiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
26 yıl sonra gelen ‘minnet’
Hamsi yarı yarıya
Aramıza hoşgeldin Milena
Selim Özer: Selim Paşa
Taşkınla gelen misafir
Yangında çift yönlü soruşturma
Çömlekköy Barajı nihayet!
‘Öncelikli yatırımları isabetli yapabiliyor muyuz?’
‘Korucuköy Barajı neden yapılmıyor?’
Kağan'dan 500'de 500!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama