ANASAYFA
09 Mart 2021 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kızılay ihtiyaç sahiplerinin yanında
Türk Kızılay Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çakay, Merkez İlçeye bağlı 37 köyde muhtarlar ile birlikte ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi,  kavurma ve hijyen setlerinin dağıtımı yapıldığını söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 14-01-2021 08:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kızılay ihtiyaç sahiplerinin yanında

Türk Kızılay Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çakay, Merkez İlçede 37 köyde muhtarlar ile birlikte ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi,  kavurma ve hijyen setlerinin dağıtımı yapıldığını söyledi.
Çakay yaptığı yazılı açıklamada,  Türk Kızılay Edirne Şube Yönetimi olarak, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve gönüllüler ile başta Edirne Merkez İlçe olmak üzere tüm ilçelerde gıda maddesi, kavurma, hijyen setinden oluşan kolilere ve ihtiyaç sahiplerine kıyafet dağıtımına devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:
“Edirne Merkez İlçe Köy muhtarları tarafından belirlenen ve bildirilen ihtiyaç sahiplerinin tamamına ulaşılmış olup, 37 köyde muhtarlarımız ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin kendilerine gıda kolisi,  kavurma ve hijyen setlerinin dağıtımı yapılmıştır. 
Edirne İlçe ve ilçelerimize bağlı köylerimizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladık ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşıldıktan sonra, Edirne Merkez mahalle muhtarlarımız tarafından belirlenecek olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kendilerine, muhtarlarımız ile birlikte ulaşılarak zorunlu temel ihtiyaçları karşılanacaktır.
Yönetim Kurulu olarak, her hafta toplantı yapılarak talep ve ihtiyaçlar değerlendirilmektedir. 12 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen toplantıda, Şube Yönetim Kurulu toplantılarına katılamadığından dolayı boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine 1. yedek üye olan İbrahim Murat Şarbalkanlı getirilmiştir.
Türk Kızılay Edirne Şube Yönetimi görev dağılımı şu şekildedir. Kadir Çakay Şube Başkanı, Ayhan Demir Şube Başkan Yardımcısı, Mehmet Eren Sekreter, Cüneyt Levent Sekreter Yardımcısı, Mehmet Can Altuğ Muhasip, Mesut Türkoğlu Veznedar, İ.Murat Şarbalkanlı Üye,  Muradiye Akcan Üye,  Saffet Aydın Üye olarak görev yapmaktadırlar.    
Ayrıca, isminin açıklanmasını istemeyen ilimizdeki bir hayırsever iş adamını tarafından 14 gıda ürününden oluşan bin adet gıda kolisi bağışı alınmıştır. Edirne Merkez 24 mahallemizde muhtarlarımızın belirlediği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtımı yapılacaktır. 
Türk Kızılay Edirne Aşevi olarak ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli 450 kişiye haftanın 6 günü sıcak yemek hazırlanarak, evlerine götürülüp teslim edilmektedir. 
Mahalle muhtarlarımız tarafından bildirilen ihtiyaç sahiplerimizin sıcak yemek talepleri Türk Kızılay Aşevi Müdürlüğümüzde alınmaya devam etmektedir. 
Bu ay içerisinde 3 bin parça sıfır kıyafet, 700 hijyen seti, 800 gıda kolisi, 800 kavurma, el dezenfektanı ve maske dağıtımı da gerçekleştirilmiştir. 
Türk Kızılay Edirne Şubemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız hafta içi şubemizi 0 284 213 05 86 numaralı telefondan arayarak ulaşabilirler.”         
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
10 okul koronadan kapatıldı!
Kırmızıya rağmen ‘lebaleb!’
Zafer Vardar: Edirnespor'da başladı, bıraktı
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Hudut'ta çok özel gün
Öğretmen adaylarına köy yolu
‘14 günlük kapanma şart’
‘Artık yeter!’
Şükrü Paşa'dan geleceğe yatırım
3. Lig 1. Grup'ta 22. hafta
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama