ANASAYFA
23 Ocak 2021 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Gerçek gündem geçim’
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kemal Cingöz, gerçek gündemin evine ekmek götürmeye çalışan esnaf ve halkın olması gerektiğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 14-01-2021 08:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Gerçek gündem geçim’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, gerçek gündemin evine ekmek götürmeye çalışan esnaf ve halkın olması gerektiğini söyledi. Topluma zarar verip kutuplaştıran yapay gündemlerin tartışılmasını eleştiren Cingöz, "Bunlar geçim derdinde olan insanlarımıza bir şey kazandırmıyor" dedi. 
Toplumun bir çok kesimi gibi EDESOB Başkanı Kemal Cingöz de ekonomi ve geçimin konuşulmayıp yapay gündemler üzerinde durulmasını eleştirdi. "Çok insan ekmek derdinde yapay gündemler bir şey kazandırmıyor. Topluma daha çok zarar verip kutuplaştırıyor" diyen Cingöz şunları söyledi:
"GERÇEK GÜNDEM GEÇİM EKONOMİ OLMALI"
“Türkiye'nin gerçek gündemi ekonomi ve toplumun geçimi. Ama maalesef bakıyorum ki Türkiye'de gerçek gündem konuşulmuyor. Yapay oluşturulan gündemler tartışılıyor. Bugün, Türkiye'de evine ekmek götürmekte çok güçlük çeken esnaf da var vatandaş da var. Bu ülkeyi idare edenlerin esas bu sorunlara eğilmesi gerekiyor. O onu demiş bu bunu demiş. Tartışılan konular hep bunlar. Bunlar hiç kimseye bir şey kazandırmıyor. Hiç kimseye bir şey kazandırmadığı gibi topluma zarar veriyor. Toplumu kutuplaştırıyor. Şu anda toplum kutuplaşmış durumda. Toplumu bütünleştirmek için ne yapmak gerekiyor? Sosyal politikaları, demokrasiyi, hukuku iyi işletmek gerekiyor. 
"TEMEL SORUNLARDAN BİRİ DE HUKUKA GÜVENSİZLİK"
Türkiye'nin temel sorunlarından biri de hukuka olan güvensizliktir. Yabancı yatırımcı diyoruz. Türkiye'ye gelmek isteyen yatırımcılar, 'Ben gelirim ama sözleşmede Türk mahkemeleri değil İngiltere mahkemeleri yetkili olursa Türkiye'ye yatırım yaparım' diyor. Bu da fevkalade kötü bir imaj. Bu, 'Ben Türkiye'deki hukuka inanmıyorum, güvenmiyorum' demek. Sayın Cumhurbaşkanı bir aydır hukukta, ekonomide reform yapacağız diyor. İnşallah yaparlar. Türkiye de bu kötü imajdan kurtulur. Eğer ki bunlar yapılırsa toplum da rahatlar. 
"TOPLUM GERGİN"
Şu an toplum gerçekten çok gergin. Bizim milletimiz şükürcü bir millet. Simit yiyor. Allah'a şükürler olsun, karnımı doyurdum diyor. Yarın simit yiyemeyecek duruma da gelecek. Ekonomi ciddi alarmlar veriyor. Bu yüzden gerçek gündemler üzerinde yoğunlaşmaya davet ediyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
26 yıl sonra gelen ‘minnet’
Hamsi yarı yarıya
Aramıza hoşgeldin Milena
Selim Özer: Selim Paşa
Taşkınla gelen misafir
Yangında çift yönlü soruşturma
Çömlekköy Barajı nihayet!
‘Öncelikli yatırımları isabetli yapabiliyor muyuz?’
‘Korucuköy Barajı neden yapılmıyor?’
Kağan'dan 500'de 500!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama