ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Fen Lisesi yerine İlahiyat!
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı, TOBB ile Edirne Valiliği arasında Fen Lisesi yapılması konusunda protokol imzalandığı dönemde bu karara 'evet' diyen Borsa ve ETSO başkan ve meclis üyelerini daha sonra İlahiyat Fakültesi'nin kurulmasının önünü açtıkları için söz konusu sözleşmeye imza koyan biri olarak istifaya davet etti…
Haberin Yayın Tarihi: 12-02-2021 08:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Fen Lisesi yerine İlahiyat!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı, TOBB ile Edirne Valiliği arasında Fen Lisesi yapılması konusunda protokol imzalandığı dönemde bu karara 'evet' diyen Borsa ve ETSO başkan ve meclis üyelerini daha sonra İlahiyat Fakültesi'nin kurulmasının önünü açtıkları için söz konusu sözleşmeye imza koyan biri olarak istifaya davet etti…
Yardımcı yaptığı yazılı açıklamada, TOBB ve ETB'de görevlerinin başında iken basında ve sosyal medyadaki açıklamalarında Edirne TOBB Fen Lisesi yapılacağını, sözleşme imza töreni görüntüleri ile kamuoyuna bildirdiğini hatırlatarak şunları kaydetti:
“Borsa seçimlerinden sonra imzasını inkar edenler ve yeni seçilen Borsa ve ETSO başkanları ve meclis üyeleri, Fen Lisesi sözleşmesine imza koyan bakan abilerinin ricası ile İlahiyat Fakültesi yapılmasına 'evet' dediler ve bu gibi olayların başımıza gelmesine sebep oldular.
Bu nedenle o zaman bu karara 'evet' diyen Borsa ve ETSO başkanları ve meclis üyelerini Edirne'mize böyle olacağı belli olan olumsuz şeyleri yaşattıkları için, sözleşmeye imza koyan biri olarak istifaya davet ediyorum.”
TOBB İLE EDİRNE VALİLİĞİ PROTOKOL
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen bir proje ile her ile bir okul yaptırma kampanyasının Edirne ayağı Ankara İkiz Kuleler'de bulunan TOBB yönetim binasında gerçekleşti.
ETB'nin resmi internet sitesinde 30 Ocak 2013 tarihli paylaşım şöyle:
“Edirne'ye yapılması planlanan ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Başkanımız Mustafa Yardımcı'nın desteği ile gerçekleşecek olan projede Edirne ikinci Fen Lisesine kavuşacak.
 Ankara'da yapılan protokol anlaşmasına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Valisi Hasan Duruer ,Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı'nın yerlerini alması ile protokol konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı yapan ev sahibi TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu sözlerine şehirlerin sultanı Edirne diye başlayarak Edirne'ye olan özel bir ilgisini de vurgulamış oldu. Hisarcıklıoğlu konuşmasında yapılmak istenen Fen Lisesine ilişkin bilgiler vererek okulun 16 derslik, 200 öğrenci kapasiteli yatılı yurt ve kapalı spor salonundan oluşacağını belirterek “Biz TOBB olarak Selimiye camisinin çevre düzenlemesin, aydınlatmasını ve bunun gibi bir çok önemli işlere imza attık. Edirne tarihi ile ayrı bir yere sahiptir. Meriç köprüsü ile geçmişten günümüze uzanan bir medeniyet ve kültür köprüsüdür. İşte bizimde vazifemiz bugün bu şehre yatırım yapmaktır. Yatırımların en güzeli eğitime yapılan yatırımdır.Türkiye'nin ileri teknoloji üretimine geçmesi için eğitimde vites yükseltmemiz gerekiyor. Bunun için önümüzdeki dönemde icat çıkartan gençlerin sayısını hızla arttırmamız gerekir. Edirne'ye Fen lisesi yapmamızın bu çerçevede önemli bir sebebi var.Biz sadece kendi geleceğini düşünen iş adamları olamayız. Bizde aynı zamanda ülkemizin geleceğin düşünmek durumundayız.”diyerek başkanımız Mustafa Yardımcı'nın bir Edirne sevdalısı olarak bunda katkısının büyük olduğunu belirtti.
 
Edirne Valisi Hasan Duruer ise konuşmasında daha önceden Bakan Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Milletvekiliyken TOBB başkanına uğradıklarını ve eğitim konusundan kendisinden destek istediklerini belirterek bugüne kadar Edirne adına yapılan yatırımlar başta olmak üzere Kapıkule sınır kapısına yapılması düşünülen tır parkı içinde teşekkür etti.
Protokol imza törenine katılan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise TOBB başkanımızı ziyaretimiz sırasında Edirne'ye kazandırılacak olan eğitim kompleksi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, ''Edirne yatırımlar konusunda coğrafi ve stratejik anlamda yıllarca ihmal edilmiş ve bunun sıkıntısını yaşamış bir şehirdir” diyerek “bu çorbanın pirinci değil eti olmak size yakışır” diyerek katkılarından dolayı teşekkür etti.
Toplantının ardından Başkanımız Mustafa Yardımcı yaptığı açıklamada her ile bir okul kampanyasının kendisi tarafından önerildiğini söyleyerek “Biz Edirne'ye Fen lisesi yapılması konusunda isteğimizi sayın Başkana Milletvekilliği döneminde sayın Müezzinoğlu ve Edirne Valimiz ile birlikte gelerek ilettik” dedi.
Konuşmaların sonunda Edirne'de yapılmasına karar verilen Fen Lisesi için protokol imzalandı ve Edirne Valisi Hasan Duruer tarafından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Selimiye caminin bir fotoğrafı hediye edildi.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama