ANASAYFA
01 Mart 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ördekli Göl'de tedirgin eden görüntü!
Uzunköprü'de Bülbül Korusu'nda 3 farklı şirket tarafından yapılmak istenen ağaçlandırma kapsamında meşe ağaçlarının kesilmek istenmesi konusu tazeliğini korurken, ilçenin mesire alanı olan Ördekli Göl'de de onlarca ağacın kesilmesi tedirginlik yarattı...  Uzunköprü Orman İşletme Şefliği, kuruyan ağaçların zayıf ve güçsüz duruma düşmesinden dolayı kabuk böceklerinin saldırısına maruz kaldıkları için kesildiğini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 22-02-2021 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ördekli Göl'de tedirgin eden görüntü!

Olgay GÜLER
Uzunköprü'de Bülbül Koru-su'nda 3 farklı şirket tarafından yapılmak istenen ağaçlandırma kapsamında meşe ağaçlarının ke-silmek istenmesi konusu tazeliğini korurken, ilçenin mesire alanı olan Ördekli Göl'de onlarca ağacın kesilmesi tedirginlik yarattı.
Uzunköprü'nün Mescit Maha-llesi sınırlarında, belediyenin mü-cavir alanı içinde bulunan Hasan-pınar Köyü yolu üzerindeki Bülbül Koruluğu ve Dallık etkinlik ala-nında, toplam 4 bin 560 dönümlük alandaki meşe ormanının kesileceği, yerlerine badem ve ceviz dikileceğini öğrenen bölge halkı harekete geçip, itiraz dilekçeleri vermişti. Söz konusu gelişme tazeliğini korurken, ilçenin mesire alanı olan Ördekli Göl'de de onlarca ağacın kesilmesi tedirginlik yarattı. Konuyla ilgili açıklama ilçeye bağlı Orman İşletme Şefliği'nden geldi. Yapılan açıklamada, zayıf düşen ve kuruyan ağaçlara kabuk böceklerinin geldiği, söz konusu böceklerin sağlıklı ağaçlara sıçramaması nedeniyle bu ağaçların kesildikleri ifade edildi. 
Yapılan açıklamada 2020 yılı sonbahar ayında havanın kurak geçmesi sebebiyle Trakya' nın genelinde Karaçam popülasyonlarında fizyolojik kuraklık sebebiyle kurumalar meydana geldiği belirtildi. Meşcere içerisindeki kuruyan ağaçların zayıf ve güçsüz duruma düşmesinden dolayı kabuk böceklerinin bu ağaçlarda ortaya çıktığı ifade edilen açıklamada, "Sahaya gelen böcekler kuruyan ağaçların sahadan uzaklaştırılmaması halinde diğer sağlıklı bireylere de sıçrayarak onları da kurutmaktadır. Ördekli Göl'de yapılan çalışma sahadaki kuruyan böcekli fertlerin çıkartılması ve diğer sağlıklı bireylerin bu tür kurumadan ve böcek zararından korunmasıdır. Sahada yalnızca kuruyan ve böcek arız olmuş ağaçlar çıkarılmakta olup, sağlıklı ağaçlar kurtarılmaktadır" denildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Valilik kapısından Canalp'e çağrı
Edirne'ye ilk deniz kapısı!
Sağlıkçı toprağa karıştı!
'Böyle bilim kurulu olmaz'
Emniyetten 'sıkı' denetim
Öğretmenevi bilmecesi
Kenan Uzungül: Futbol ve üniversite bir arada
‘Uzunköprü'yü yönetmek sırası MHP'de’
‘Şantiye şefliği anahtar’
Lavantaya ilk çapa
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama