ANASAYFA
26 Haziran 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Bakan Selçuk liseliyi duy’
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un liseli gençlerin haklı taleplerine duyarsız kalmamasını, lise sınavlarının iptal edilmesini ya da ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 23-02-2021 08:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Bakan Selçuk liseliyi duy’

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un liseli gençlerin haklı taleplerine duyarsız kalmamasını, lise sınavlarının iptal edilmesini ya da ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiğini söyledi.
Pekcanlı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un liseli gençlerin isteklerine duyarsız kalmaması gerektiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
“Sayın Selçuk 1 Mart 2021 tarihinden itibaren yapılacağını açıkladığınız yüz yüze sınavların iptal edilmesi için ya da ileri bir tarihe ertelenmesi için liseli gençlerimiz günlerdir kampanya yürütmektedir.
Son olarak lise öğrencilerine 'Sınavlarınızda bu gün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla arttıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik' açıklamasını yaptınız.
Yüz yüze sınavları yapma gerekçisi olarak, öğrencilerin çalışma yükünün artacağını ve gelecek yıllara sorunların birikeceğini söylüyorsunuz.
Oysaki öğrencilerin sınavları iptal ya da erteletme taleplerinin gerekçeleri çok hayatidir.
Pandemiden kaynaklı sağlık sorunları ve uzaktan eğitimle daha da derinleşen eğitimde fırsat eşitsizliği temel gerekçeleridir.
Milli Eğitim Bakanlığı'mızı sınav yapma gerekçeleri, lise öğrencilerinin sınavları iptal ya da erteletme gerekçelerinin yanında dayanaksız kalmaktadır.
Lise öğrencilerinin yüz yüze sınavlar iptal edilsin ya da ertelensin talebi, yaşanacak mağduriyetleri de gözler önüne sermektedir.
İnterneti, bilgisayarı, televizyonu olmayan milyonlarca öğrenci; 'Eğitimde fırsat eşitsizliğinin mağduruyuz( diyorlar.
'Yüz yüze sınav, yüz yüze eğitime erişemeyen öğrencilerin başarı ortalamasını düşürerek daha da mağdur edecek' diyorlar.
'Özel ders alanla, dağ başında uzaktan eğitime erişmeye çalışan öğrencinin aynı sınava girmesi hakkaniyetli mi?' diyorlar
'Mutasyona uğrayan Covid- 19 şimdi daha bulaşıcı ve daha da öldürücüdür. Ailelerimize virüs taşımak istemiyoruz' diyorlar.
'Öğretmenlerimiz ve okul çalışanları aşılanmadı, herkes risk altında olacak' diyorlar.
'Derslik ihtiyacı giderilmediği için Bilim Kurulunun açıkladığı 15 kişilik sınıf mevcutları da sağlanamadı' diyorlar.
Ortada duran can yakıcı bir gerçek daha var ki o da sosyal devletin, uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilere anayasal hakları olan eğitim desteğini vermemiş olmasıdır.
Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve uzaktan eğitimin yükü altında hem maddi hem de psikolojik olarak ezilmiştir. Yaşanan olumsuzlukların üstüne, yüz yüze sınav yapmak sorunları çözmeyecek; aksine ömür boyu sürecek mağduriyetlerin sebebi olacaktır.
Sayın Bakan siz bir eğitim bilimcisiniz, siz bir öğrenmensiniz. Liseli gençlerimizin haklı taleplerine duyarsız kalmamalısınız. Lise sınavları iptal edilmeli ya da uygun bir tarihe ertelenmelidir. Gençlerimizin hayallerini diri tutalım.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çatı onarımı yaptırılacak
Kazan onarım işi yaptırılacak
Bina işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke