ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Köye ismiyle müsemma direk!
Edirne'nin Yolüstü Köyü'nde bir elektrik direğinin genişletilen yolun tam ortasında kalması sonucu biçerdöver ve benzeri büyük araçlarıyla geçemedikleri için arazilerine giremeyen köy halkı ilgili makamlara onca başvuruya rağmen ilgisizlikten yakınıyor…  Köy Muhtarı Ahmet Bolu, tarım arazilerinin girişinin hesaplanmadan yolun düzenlendiğini belirterek, “En büyük endişemiz hasat zamanı yaklaşıyor ve aletler büyüdüğü için tarlalara giremiyorlar. Bu durumun köylüyü mağdur etmesinden korkuyorum" diye konuştu…
Haberin Yayın Tarihi: 25-02-2021 08:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Köye ismiyle müsemma direk!

Olgay GÜLER
Edirne'nin Yolüstü Köyü'nde, yaklaşık 6 yıl önce genişletilen yolun tam ortasında kalan elektrik direği köylüyü hem mağdur ediyor hem de araçlarıyla tarım arazilerine girmelerini engelliyor.
Yolüstü Köyü'nde, Şelale mevkiine giden yolda yaklaşık 6 yıl önce dere yatağı temizlemesi yapıldı. Yapılan temizlik çalışmalarında çıkan toprak, mevcut yola ek yapılınca yol genişledi. Daha önce yolun kenarında olan elektrik direği ise bu çalışma sonrası yolun ortasında kaldı. Mevcut tarım makineleri daha önceleri küçük olduğu için sorun yaşamayan çiftçi, gelişen teknolojiyle birlikte makinelerin büyümesi sonucu daralan yoldan geçemez oldu. Köylünün itirazına kulak veren Köy Muhtarı Ahmet Bolu da 1 yıl önce konuyla ilgili TREDAŞ'a dilekçe vererek elektrik direğinin yol kenarına taşınmasını talep etti. Bolu, bütün girişimlerine rağmen herhangi bir cevap alamadı. 
'ARAZİLERE GİREMİYORUZ' 
Tarım arazilerinin girişinin hesaplanmadan yolun genişletildiğini, elektrik direğinin yolun ortasında kalmasıyla mağdur olduklarını ifade eden Bolu, "Direk çeltik arazilerine giden yolda kalıyor. Şelale mevkiine giden yer olarak biliniyor burası. Tarım arazilerinin girişi hesaplanmadan genişletildi yol. Elektrik direği yolun ortasında kaldığı için şu an biçer döverler giremiyor arazilere. Geçişler çok zor oluyor, çok tehlike yaratıyor" dedi. 
'KÖYLÜ MAĞDUR OLACAK' 
Konuyla ilgili yaklaşık 1 yıl önce TREDAŞ'a dilekçe verdiklerini belirten Bolu, "Yaklaşık 1 yıl önce TREDAŞ il müdürüne dilekçe verdim ama herhangi bir cevap alamadım. Yakın zamanda da 10 gün önce müdüre bizzat gittim. Ne yazık ki herhangi bir gelişme olmadı, gelen giden yok. Yerinde keşif yaparlarsa haklı olduğumu anlayacaklarını söyledim. Keşif yapmak için de hiç kimse uğramadı. En büyük endişemiz hasat zamanı yaklaşıyor ve aletler büyüdüğü için tarlalara giremiyorlar. Bu durumun köylüyü mağdur etmesinden korkuyorum" diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama