ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'de yüzyüze eğitim 2 Mart'a kaldı
  Edirne Valiliği'nden yapılan İçişleri Bakanlığı açıklamasında, ülke genelinde ilkokulların tüm seviyeleri ile 8 ve 12'nci sınıflarda 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitimin, Edirne'de 2 Mart'ta başlayacağı duyuruldu...  1 Mart günü Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak Kabine toplantısına dikkat çekilen duyuruda, "Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulanmaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir" denildi... 
Haberin Yayın Tarihi: 27-02-2021 15:20
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'de yüzyüze eğitim 2 Mart'a kaldı

Olgay GÜLER
Edirne Valiliği'nden yapılan İçişleri Bakanlığı açıklamasında, ülke genelinde ilkokulların tüm seviyeleri ile 8 ve 12'nci sınıflarda 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitimin, Edirne'de 2 Mart'ta başlayacağı duyuruldu.

Ankara'da 1 Şubat 2021'de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında, resmi ve özel tüm ana sınıflarında ilkokullarda, 8 ve 12'nci sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle yüzyüze eğitime başlanacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 
TARİH 2 MART'A SARKTI
Sağlık Bakanlığı'nın 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nca belirlenen kriterlerin Pazartes günü kabine toplantısında değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021'de eğitim ve öğretime geçişi planlanan resmi ve özel okullarda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 tarihinde illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırıldı. 
VALİLİK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KARARINI AÇIKLADI
Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasını paylaşan Edirne Valiliği, duyuruda şu ifadelere yer verdi:
"Koronavirüs salgınıyla ilgili mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.
Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir. İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmiştir.
'YENİ UYGULAMAYA SALI GÜNÜ BAŞLANABİLECEK' 
Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulanmaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.
'HIFZISSIHHA KURULU GEREKLİ ADIMLARI ATACAK' 
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama