ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ELYD'de çifte mutluluk
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Mart ayı meclis toplantısında Edirne Liseli Tankut Öktem'in Pehlivan Heykeli ile ilgili açıklaması ve yine Edirne Liseli dünya çapında müzeci Filiz Çağman'ın adının kentteki bir caddeye verileceği kararı Edirne Lisesi Yetişenler camiasında sevinçle karşılandı…
Haberin Yayın Tarihi: 06-03-2021 08:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ELYD'de çifte mutluluk

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Mart ayı meclis toplantısında Edirne Liseli Tankut Öktem'in Pehlivan Heykeli ile ilgili açıklaması ve yine Edirne Liseli dünya çapında müzeci Filiz Çağman'ın adının kentteki bir caddeye verileceği kararı Edirne Lisesi Yetişenler camiasında sevinçle karşılandı.
Edirne Belediye Meclisi toplantısında, Başkan Recep Gürkan'ın; Tankut Öktem'in Cumhuriyet'in 50. Yıl Kutlaması için yaptığı “Pehlivan” heykelini, Saraçlar Caddesi'nde yıkılan “Sevda Çeşmesi”nin yerine yeni bir düzenlemeyle konulacağını bildirmesi Edirne Lisesinden Yetişenler camiasında memnuniyetle karşılandı.
 Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Üçer şunları söyledi:
“Belediye Meclisi'nin Mart ayı toplantısında Pehlivan heykeli ile ilgili, Sayın Başkanın yaptığı açıklama, Edirne Lisesi camiasında büyük bir mutluluk yarattı. Bildiğiniz gibi, Tankut Öktem bir Edirne Liseli'dir. Ayrıca benim ve Genel Başkanımız Atıl Erman'ın mahalle ve okul arkadaşımızdır.
Edirne Lisesi'nin kuruluşunun 150. yılı kutlamaları için okulumuz bahçesine Atatürk heykelini yapmıştır. Onun yaptığı Pehlivan Heykeli'nin Uğur Mumcu Parkı'nın yol seviyesinin altındaki yeri, daha ilk konduğu zamanda dahi yanlış yer seçimi idi. Hele bir dönem etrafı ağaç ve Ligustrum bitkileriyle kuşatılmış ve hiç görünmez olmuştu, oradan her geçtiğimde içim acırdı, arkadaşımızın emeği için üzülürdüm.Bilirdim ki o da o yeri beğenmemişti. Neyse ki daha sonraları ağaç ve Ligustrumlar kesildi de heykel açığa çıktı ve hiç değilse o taraftaki kaldırımda yürüyenler için daha görünür oldu. Ama hala çukurdaydı.
Atıl Erman'da haberi okuyunca aradı, o da karara çok sevinmişti. Hatta 'Sayın Recep Gürkan Başkanı aradım ve teşekkür ettim' dedi. Konuyla ilgili konuşurken bir ara 'Hatırlar mısın okulun bahçesine dikeceğimiz Atatürk heykeli için geldiğinde gene Pehlivan Heykeli konusu açılmıştı da, bir heykel için düşünülecek en son yerin onun konulduğu yer olduğunu söylemiş ve üzüntüsünü dile getirmişti' dedi
Bir ikinci sevinç vesilemizde arkadaşımız, okulumuzun yetiştirdiği dünya çapında müzeci Filiz Çağman'ın adının Edirne'de bir caddeye verileceği kararı idi. Bu iki karar için Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan'a şahsım ve Edirne Liseliler camiası adına şükranlarımızı sunarım” diye konuştu.  

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama