ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'de 'kırmızı' teyakkuz!
Koronavirüs haritasında 'çok yüksek riskli iller' arasında kırmızı kategoride bulunan Edirne'de, halkın yoğun olarak bir araya geldiği Saraçlar Caddesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Parkı ile Söğütlük Kent Ormanı'nda tüm oturma grupları Edirne Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı...  İl Pandemi kurulu toplantısı sonrasıysa kentte ikinci bir emre kadar parklar, nehir kenarları ve çocuk parkları da dahil olmak üzere bu noktalarda halkın bir araya gelmesi yasaklanarak söz konusu alanlara şerit çekildi, araçların girmemesi için bariyer konuldu... 
Haberin Yayın Tarihi: 06-03-2021 08:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'de 'kırmızı' teyakkuz!

Olgay GÜLER
Koronavirüs haritasında 'çok yüksek riskli iller' arasında kırmızı kategoride bulunan Edirne'de, öğle saatlerinde biten pandemi kurulu toplantısının ardından önlemler üst seviyeye çıkarıldı. 
Vaka sayısının son dönemde artış gösterdiği ve kırmızıya bürünen Edirne'de, Vali Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu toplantısı sonrası kentte önlemler arttırıldı. Sabah saatlerinde kentte vatandaşların yoğun olarak bir araya geldiği Saraçlar Caddesi'nde oturma grupları kaldırılırken, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Parkı, Gölet Mevkii, Söğütlük Kent Ormanı ve nehir kenarlarında da aynı uygulama yapıldı. Kentte ilerleyen saatlerde ise ikinci bir emre kadar parklar, nehir kenarları ve çocuk parkları da dahil olmak üzere bu noktalarda halkın bir araya gelmesi yasaklandı ve özellikle Söğütlük Kent Ormanı girişi ile nehir kenarları girişleri demir bariyerlerle kapatıldı. 
SARAÇLAR'DA BANKLAR KALDIRILDI    
Kentte Edirne Belediyesi ekipler, sabah saatlerinde şehrin en işlek bölgesi Saraçlar Caddesi'nde tüm uyarılara rağmen vatandaşların oturarak bir araya geldiği bankları kaldırmaya başladı. Özellikle pandeminin ilk döneminde etrafı demir tellerle çevrilen banklar, bir süre sonra açılmış ve vatandaşların akınına uğramıştı. Ekipler, kamyonet ve iş maki-neleriyle bankları caddeden kaldırdı. Kaldırılan bankların yerlerine ekipler, çiçeklik koydu.
15 TEMMUZ PARKI VE GÖLET MEVKİİNDE DE BANKLAR KALDIRILDI
Şükrüpaşa Mahallesi'nde özellikle gençlerin sıklıkla kullandığı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Parkı'nda da tüm oturma grupları kaldırıldı. Aynı şekilde bölgeye yakın olan ve geniş alana sahip 'Gölet Mevkii'nde de belediye ekipleri tüm oturma gruplarını kaldırarak alana şerit çekti. 
KENT ORMANI, PROTOKOL EVİ YANI VE NEHİR KENARLARI KAPATILDI
Belediye ekipleri ayrıca, Söğütlük Kent Ormanı, Protokol Evi, Meriç ve Tunca Nehir Kenarları'nda da önlem aldı. Kent Ormanı ve Protokol Evi bölgesindeki oturma gruplarını kaldıran belediye Kent Ormanı girişi, Meriç ve Tunca Nehir kenarlarına araç girişini önlemek için demir bariyerler koydu. 
'HIFZISSIHHA KURULU KARARI İLE OTURMA GRUPLARINI KALDIRDIK
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile söz konusu önlemleri aldıklarını söyleyerek, "Edirne Belediyesi olarak önlemlerimizi arttırdık ve daha fazla neler yapabiliriz konusunu konuştuk. Hıfzıssıhha kararlarıyla beraber özellikle halkımızın yoğun olarak oturdukları park ve bahçelerdeki bütün oturma gruplarımızı kaldırdık. Önce Saraçlar'dan başladık ve başkanımız Recep Gürkan'ın da talimatıyla oradaki bütün oturma gruplarını kaldırdık. Sonrasında, özellikle gençlerimizin çok rağbet ettiği 15 Temmuz Şehitler Parkımızın da tüm oturma gruplarını kaldırıyoruz. Buradan da gölet mevkiinde güzel, geniş bir alanımız var. Oradaki oturma gruplarını kaldıracağız. Bir ekibi de Söğütlük ve Protokol Evi, Meriç ve Tunca Nehir kenarlarına gönderdim araç girişi için demir bariyerlerle kapatıyoruz" dedi. 
'VATANDAŞLARIMIZ 1 - 2 AY DİŞİNİ SIKSIN' 
Vatandaşlardan özellikle 1 - 2 boyunca kurallara sıkı sıkıya uymalarını isteyen Tanrıkulu, "Halkımızdan istediğimiz şu; eğer 1 - 2 ay dişimizi gerçekten sıkarsak özellikle son aylarda ev içi bulaş çok arttı. Ev kadınlarımızdaki pozitif oranı çok yükseldi. Evlerimizde ve apartmanlarımızda asla birbirimize gitmeyelim, misafir kabul etmeyelim, komşuluk ilişkilerimizi durduralım. Edirnelilerin buna hızlıca uyacağını düşünüyorum. Eğer bu kırmızıdan maviye geçemezsek esnafımız çok zor durumda kalacak. Bunun dışında hasta olanlarımız artacak" diye konuştu. 
Belediye Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ayrıca, marketlerin önünde açılan tezgahlarla birlikte, 150 metrekareden büyük olan bütün marketlerin otoparklarını da kapattıklarını belirtti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama