ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Pandemide sürpriz ziyaret
İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı adına Edirne İl Başkan Yardımcısı Dilek Kırmızı, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde olduğu gibi bu yıl da sürpriz ziyaretlerinden birini Yeniimaret Mahallesi'nde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Ulviye Danacı'ya gerçekleştirip hediyeleriyle sevindirdi. 
Haberin Yayın Tarihi: 08-03-2021 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Pandemide sürpriz ziyaret

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı adına Edirne İl Başkan Yardımcısı Dilek Kırmızı, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde olduğu gibi bu yıl da sürpriz ziyaretlerinden birini Yeniimaret Mahallesi'nde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Ulviye Danacı'ya gerçekleştirip hediyeleriyle sevindirdi. 
İl Başkan Yardımcısı Dilek Kırmızı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel planladıkları sürpriz ziyaretlerini bu yıl 8 Mart için de düzenledi. Geçen yıl Menekşesofular Köyü'nde 3 çocuk annesi Nihal Dikme'nin kapısını çalıp mutluluk verip onurlandıran ziyaretlerden birini bu defa 70 yaşındaki hayvanları çok seven 'Onlar can dostum' diyen Ulviye Danacı'ya gerçekleştirdi. Belirli günler beslediği hayvanlara yiyecek alırken tanıştıkları Ulviye Danacı'yı pandemi sürecinde mutlu etmek istediklerini kaydeden Kırmızı, 'Her kadın değerlidir diye her zaman söylüyoruz' dedi ve Ulviye Danacı'ya sürpriz yapmak istediklerini belirtti. Tüm kadınların gününü kutlayan Kırmızı, Kadınlar Günü'ne ve sürpriz ziyarete ilişkin şunları söyledi:
"Her kadın değerlidir. Her kadın bir anne ve anne adayıdır. 'Cennet anaların ayağı altındadır' hadisinden hareketle Müslüman Türk Milleti olarak kadınlarımızı diğer milletlerden bir daha başka fazla önemsiyoruz. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yalnız yaşadığını bildiğimiz Ulviye ananın kapısını çalıp sürpriz yapmak istedik. Ziyaretimiz pandemi sürecinde kendisini daha da mutlu etti. Onun mutluluğu bizi de mutlu etti. Kadınlarımız sadece 8 Mart günü hatırlanmasın istiyoruz. Kadını önemsiyoruz ve her türlü sosyal kültürel faaliyetlerde yaşamın her alanında daha fazla yer almasını diliyoruz. Ayrıca kadına yönelik her türlü şiddeti de kınıyoruz. Pandemi sürecinde kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerin artması hem üzüyor hem de düşündürüyor. 
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi hem düşman işgalinden kurtarmış hem de bizlere çağdaş, demokratik, laik ve eşitlikçi bir ülke bırakmak için uğraşmıştır. Atatürk, kadınların her zaman her konuda daha ileride olabilmesi için çaba sarf etmiştir. Cumhuriyet'in ilk yıllarında Atatürk'ün gösterdiği bu çabaya karşın, günümüzde kadınlarla ilgili yanlış yürütülen politikalarla toplumsal cinsiyet eşitsizliği sürüyor. Kadınların her zaman her konuda daha ileride olabilmesi için çaba sarf etmiş olan Ulu Önder Gazi Mustafa Atatürk'ü bir defa daha saygı ve minnetle anıyor O'nun izinden ilkelerinden ve devrimlerinden ayrılmadan yolumuza devam ediyoruz. Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama