ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Arıtma'nın dibine kurşun tesisi!
Edirne'de merkezi Ankara'da bulunan bir şirket tarafından “Kurşun Kırma Eleme Yıkama Tesisi” yapımı için düğmeye basıldı… Şirketin bakanlık web sitesinde duyurusu yapılan Lalapaşa karayolu kenarına kurulacak yıllık 60 bin ton kapasiteli tesisin Edirne Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne 300 metre uzaklıkta olması dikkat çekiyor…
Haberin Yayın Tarihi: 11-03-2021 08:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Arıtma'nın dibine kurşun tesisi!

Edirne'de merkezi Ankara'da bulunan bir şirket tarafından “Kurşun Kırma  Eleme  Yıkama Tesisi” yapımı için düğmeye basıldı. Edirne il merkezine kuş uçuşu 5 kilometre mesafede Lalapaşa güzergahında kurulacak yıllık üretim kapasitesi 60 bin ton olacak tesisin Edirne Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne 300 metre uzaklıkta olması dikkat çekiyor.
Şirketin bakanlık web sitesinde 3 Mart 2021 tarihinde yayımlanan sunum dosyasında tesiste üretimin 3 vardiya şeklindeki yapılacağı belirtilerek her bir vardiyada 6 kişi olmak üzere toplam 18 personel ile çalışmaların yürütüleceğine yer verildi. Faaliyet alanı Edirne İli, Merkez İlçesi Maslak mevkiinde, E17-d1 paftasında yer aldığı belirtilen sunumda özetle şunlara yer verildi:. 
“Proje sahası Edirne ili, Merkez İlçesi Maslak civarındadır. Proje alanı kuş uçuşu Edirne il merkezine 5km'dir. Proje alanı yakın çevresinde Hasanağa mahallesi 2 km, Barutluk mahallesi 1,1km, Ticaret işletmeler 1,1 km ve Edirne içme suyu arıtma tesisi 300 m uzaklıkta yer almaktadır. 
Proje alanına en yakın köy 3,10 km mesafe bulunan Maslak köyüdür. Bu sebeple cami, okul, mezarlık vb. yerler Maslak köyü içerisinde kalıp proje dolayısıyla herhangi bir olumsuzluk meydan gelmeyecektir.
Kurulacak tesisi kullanılacak yöntem ve ekipmanlar günün teknolojine uygun olarak  seçilmiştir. Kırma-eleme-yıkama tesisinde yapılacak faaliyetler ile tesise kabul edilecek kurşun cevherinin işlenmesi ve satışa uygun hale getirilmesi sağlanacaktır.
Proje kapsamında kurulacak kırma-eleme-yıkama tesisi ulaşım ağının kolay olması ve maden ocaklarına yakınığı konuları göz önünde bulundurularak 18.830,52 m2 'lik alana sahip 1350 ada,7 parsel numaralı alan içerisinde kurulması planlanmıştır.”
Edinilen bilgilere göre, kurulacak tesiste işlenecek kurşun madeni Istranca Dağları'ndaki ocaklardan buraya taşınacak. 
“Kurşun Kırma  Eleme  Yıkama Tesisi” nin Edirne İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne çok yakın olması nedeniyle sivil toplum örgütlerinin yanı sıra özellikle Edirne Belediyesi'nin tavrı merakla bekleniyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama