ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Özel İdare'de atama
Edirne'de İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekilliğine atanan Vali Yardımcısı Yusuf Güler, amacının en şeffaf, hesap verilebilir şekilde görevini yapmak olduğunu belirtti… 
Haberin Yayın Tarihi: 02-04-2021 08:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Özel İdare'de atama

Olgay GÜLER
Edirne'de İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekilliğine Vali Yardımcısı Yusuf Güler atandı. Güler, atanması ve yeni göreviyle ilgili İl Genel Meclisi'nde konuştu. 
İl Genel Meclisi Nisan ayı meclisini ziyaret eden Vali Yardımcısı Güler, 26 Mart'ta kendisine tevdi edilen atamadan dolayı Vali Ekrem Canalp'e teşekkür etti. Yeni görevinde amacının taş üstüne taş koyarak en iyi şekilde Edirne'ye hizmet etmek olduğunu belirten Güler, en şeffaf, ve hesap verilebilir şekilde hizmet edeceğini belirtti. 
Meclis üyelerine hitap eden Güler, “Sayın valimizin yüksek teveccühleriyle 24 Mart'tan beri Özel İdare Genel Sekreter Vekilliği görevine atandım. Size bir mektup yazdım. Oradan da aktaracağım. Amerikalı bir yazar var. Diyor ki, 'Kurumunuza maliyetin kat ve kat üzerinde değer katın ki siz gidince kaybedilenin çok büyük olduğunu herkes anlayabilsin'. Bu meslek şiarıyla yıllarca çabaladık. İnsanların gönlünde taht kurmaya çalıştık. Amacımız, taş üstüne taş koymak. Modern ve bilimsel tekniklerle kamu yönetimini, ekip ruhu içerisinde çalışmak. Bu konuda siz İl Genel Meclisi üyelerimizin değerli katkılarına, şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Edirne'nin her alanda parlayan bir yıldız olduğunu belirten Güler, “Osmanlı döneminde Edirne'yi Bostancıbaşılar yönetirmiş. Bostancıbaşılar şu anki valiler ama Edirne Bostancıbaşısı'nın o kadar önemi var ki tarihte, sadece Edirne'yi, Rumeli'yi kapsamıyor, tüm Balkan coğrafyasını kapsıyor Edirne'nin nüfus alanı. Gerçekten Edirne'nin sahip olduğu tarihi kimlik, doku o kadar büyük ki, buralarda yaşamaktan aynı havayı solumaktan son derece gururluyum. Amacım kurumuma pozitif bir katkı sağlamak. Devraldığımız noktadan hizmeti biraz daha ilerilere götürmek. Ekip ruhu içerisinde karşılıklı diyaloglara önem vererek inşallah Özel İdaremizin kaynaklarını amaçları doğrultusunda harcayarak, tüm köysel ve kentsel yapı çalışmaları, devletimizin bize göndermiş olduğu üst yapı yatırımlarını en optimal, en şeffaf en hesap verilebilir şekilde yapmak ve bir gün de görevi alnımızın akıyla arkada hiçbir leke bırakmadan bırakabilmek” diye konuştu.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama