ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'ye 2 yeni huzurevi!
Edirne Valisi Ekrem Canalp, merkez ve Uzunköprü'de planlanan iki yeni huzurevi inşası için düzenlenen imza töreninde, Edirne'nin Türkiye'nin yaşlı nüfusunun en yoğun illerinden birisi olduğunu belirterek, "Dolayısıyla yaşlı nüfusa ilişkin olarak yürüteceğimiz kamu görevlerine özel bir ehemmiyet vermemiz gerekiyor" dedi... 
Haberin Yayın Tarihi: 02-04-2021 08:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'ye 2 yeni huzurevi!

Olgay GÜLER
Edirne Valiliği'nde, kent merkezi ve Uzunköprü ilçesinde iki yeni huzurevi inşası için imza töreni gerçekleştirildi.
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol töreniyle, kent merkezinde ve Uzunköprü'de yapılacak iki yeni huzurevi için imzalar atıldı. Edirne Valiliği ile bağışçı Bülent Uçar'ın maliyetlerini karşılayacağı huzurevlerinden Edirne merkezdeki huzurevi 250 kişiye hizmet verecek. Proje kapsamında Uzunköprü'de atıl durumda olan Meslek Yüksekokulu binası da huzurevine dönüştürülecek. Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve bağışçı Bülent Uçar katıldı.
“EDİRNE YAŞLI NÜFUSUN EN YOĞUN OLDUĞU İLLERDEN”
Vali Canalp, imza törenindeki konuşmasında Edirne'nin, Türkiye'de yaşlı nüfusu en yoğun illerden biri olduğunu söyledi. Canalp; “Bizim kültürümüzde, medeniyetimizde yaşlılarımıza yönelik tutum ve dayanışlarımız çok özenlik arz eder. Bizim insanımız, yaşlıya yapılan hizmeti ve her türlü görevi çok kutsal bulur. Bu çerçeve içerisinde Türkiye de nüfusunda günden güne yaşlanan bir seyir izliyor. Geçmiş yıllara baktığımız zaman nüfusumuz içerisinde 65 yaş üstü olan grubun peyderpey arttığını görebiliyoruz. Bu durum, Edirne açısından da çok daha çarpıcı bir gerçeği işaret ediyor. Çünkü Türkiye'de yaşlı nüfusun en yoğun olduğu illerden bir tanesi de Edirne'dir. Dolayısıyla yaşlı nüfusa ilişkin olarak yürüteceğimiz kamu görevlerine özel bir ehemmiyet vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
122 KİŞİYE HİZMET VERECEK 
Kurulacak huzurevlerinin yürütülecek hizmetlerin omurgası ve en temel yükü taşıyan sütun olduğunu söyleyen Canalp, "Şu anda Edirne için memnuniyetle ifade edebilirim ki merkezde 250 kişilik bir huzurevimizin inşası ile ilgili proje, yatırım programına girdi. Bu sene merkezdeki yeni huzurevimizin temelini atacağız. Merkezde yenilenecek huzurevimizin dışında aynı zamanda şu anda Uzunköprü ilçemizde de kullanım dışı olan eski meslek yüksekokulumuzu da huzurevine dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kuracağımız huzurevi, şu anda sıra bekleyen 122 yaşlı insanımıza da hizmet vermemize vesile teşkil edecek” dedi.
“MUTLULUK VEREN BİR PROJE OLACAK”
Canalp'in konuşmasının ardından törende açıklamalarda bulunan bağışçı Bülent Uçar da Uzunköprü'de huzurevi inşasında destek vermekten duyduğu mutluluğu belirtti. Uçar; “Ben bir yardımda bulunmak istediğimi Uzunköprü'deki yetkililere söyledim. Kaymakamımız haber göndermişler, böyle hayırlı bir iş olduğu söylendi. Tam da bizim tesislerimizin karşısında, bakıma muhtaç insanlarımızın kalacağı bir huzurevinin inşasındaki çorbada tuzumuz bulunsun istedik. Bize de mutluluk veren bir proje olacak. Her zaman ziyaret edeceğiz. İleriki dönemlerde de katkılarımız olacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum. Yaşlılarımızı da huzur içinde yaşatmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Tören, konuşmaların ardından katılımcıların imzaladığı protokol ile sona erdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama