ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Çiftçiye tefeci faizi!
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, çiftçi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin yasanın Plan Bütçe Komisyonu'nda bugün görüşüleceğini belirterek, “Yasa teklifi incelendiğinde çiftçi borcunun yüzde 18 faizle yapılandırılacağı öngörülüyor. Yüzde 18 faizle tefeciler de yapılandırıyor” dedi… Yurttaşların borçlarını ödeyememesi nedeniyle artık otoparklarda haciz ve icradan dolayı araç çekecek yer kalmadığını söyleyen Gaytancıoğlu, “AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durum, yurttaşlarımız her geçen gün biraz daha yoksullaşıyor” diye konuştu…
Haberin Yayın Tarihi: 07-04-2021 08:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Çiftçiye tefeci faizi!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, yurttaşların borçlarını ödeyememesi nedeniyle otoparklarda haciz ve icradan dolayı artık araç çekecek yer kalmadığını söyledi. Çiftçi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin yasanın bugün Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşüleceğini belirten Gaytancıoğlu, “Yasa teklifi incelendiğinde çiftçi borcunun yüzde18 faizle yapılandırılacağı öngörülüyor. Yüzde 18 faizle tefeciler de yapılandırıyor” dedi.
Milletvekili Gaytancıoğlu,sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımında, “Türkiye'nin gerçekleri aslında her zaman gözümüzün önünde” diyerek şunları kaydetti:
“Yurttaşlarımız ödeyemediği borçlarından dolayı haciz ve İcradan araçları otoparklarda bekliyor. Yıllardır bekleyen araçlar çürümeye yüz tutmuş durumdadır.  Otoparklarda haciz ve İcradan dolayı artık araç çekecek yer kalmamış. AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durum, yurttaşlarımız her geçen gün biraz daha yoksullaşıyor.
DAĞ FARE DOĞURDU-TEFECİ FAİZİ UYGULANACAK
Yaklaşık 5 ay önce Türkiye, çiftçinin tarladaki traktörünün, ahırdaki ineklerinin haczedilmesi görüntülerini yaşadı. Devlete ait 500 milyar TL'yi aşan birçok borç yapılandırılırken, Tarım Kredi Kooperatiflerine olan vadesi geçmiş 5 buçuk milyar liralık borç maalesef yapılandırılmadı. Çiftçiler seslerini duyurabilmek için yurdun birçok bölgesinden Ankara'ya geldiler, bildiri okudular. Bu tepkiler üzerine haciz ve icra işlemleri 31 Mart'a kadar durdurulmuştu. İktidar tarafından bu tarihten sonra yeni bir torba yasa çıkacak çiftçi borcu yeniden yapılandırılacak denilmişti. Yasa Çarşamba günü Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Yasa teklifi incelendiğinde çiftçi borcunun %18 faizle yapılandırılacağı öngörülüyor. %18 faizle tefecilerde yapılandırıyor. Tarım Bakanı yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin üretimde Avrupa birincisini söylüyor. Bu nasıl birincilik. Türkiye gıda enflasyonunda, gübre, mazot, yem, elektrik, tohum fiyatlarında Dünya 1.si. Ama artık gerçekten üretici bir ülke olmamız gerekli.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama