ANASAYFA
12 Nisan 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Milletimizin sinir uçlarıyla oynamayın’
Türk Ocakları Edirne Şubesi de emekli amirallerin yayımladığı bildiri hakkında görüşlerini kamuoyuna açıkladı…
Haberin Yayın Tarihi: 07-04-2021 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Milletimizin sinir uçlarıyla oynamayın’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Türk Ocakları Edirne Şubesi de emekli amirallerin yayımladığı bildiri hakkında görüşlerini kamuoyuna açıkladı. Başkan Yakup Öz, "Milletimizin sinir uçlarıyla oynamayın" dedi.
Emekli generallerin yayımladığı bildiriye ilişkin Türk Ocakları Edirne Şubesi de görüşlerini açıkladı. Başkan Yakup Öz, Türk Ocakları olarak, Türk Milleti'nin millî iradeyi, demokratik hukuk devletini her zaman savunmaya devam edeceğine olan inançlarının tam olduğunu belirtti. "Milletimizin sinir uçlarıyla oynamayın" diyen Öz, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"MİLLETİMİZİN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMAYIN"
Türkiye'nin meseleleriyle ilgili görüşlerini hür ve serbest bir şekilde açıklamak, her yurttaşın temel haklarındandır. Ancak, ülkemizin yakın tarihi; darbelerle, muhtıralarla örselenmiş demokrasisi dikkate alındığında, emekli üst düzey ordu mensuplarının toplu hâlde bildiri yayımlamalarının demokratik hakların kullanımının ötesinde algılanması kaçınılmazdır. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan ihanetin milletimizin hafızasında tazeliğini korumakta olduğu  bir ortamda, böyle bir bildiriyi yayımlamak, en iyi ihtimalle hamakat göstergesidir.
Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında kişiler, partiler, sivil toplum kuruluşları görüşlerini serbestçe ifade ederlerken bir grup emekli amiralin bu konu başta olmak üzere birtakım kaygı ve görüşlerini ortak bir bildiri ile duyurmalarını fikir ve ifade hürriyeti bağlamında değerlendirmek mümkün değildir.
"GECE YARISI YAYIMLANMASI KABUL EDİLEMEZ DURUMDUR"
Kurmay eğitimi almış tecrübeli kişilerin, siyasi çağrışımları açık olan böyle bir bildiri yayımlamaları, Türk demokrasisi açısından son derece talihsiz ve tehlikeli olmuştur. Bildirinin gece yarısı yayımlanması, milletimizin sinir uçlarıyla oynamak sonucunu doğurmuştur ve bu kabul edilemez bir durumdur.
Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkındaki tartışmalar gerekçe gösterilerek yayımlanan bildiri; yurt içinde, yurt dışında ve Mavi Vatan'da Türk Devletinin bekası için bütün gücüyle operasyonlarına devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri'nin istek ve deruni gücünü olumsuz etkilemekten ve ülkemizin dâhilî ve haricî düşmanlarını sevindirmekten başka bir işe yaramamıştır.
Bu yanlış bildiriye karşı gösterilen tepkilerin de demokratik hukuk devleti çerçevesinde olması, Doğu Akdeniz'de çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, ordumuzun şevk ve isteği açısından vazgeçilmez bir zorunluluktur.
Unutulmasın ki; Türkiye Cumhuriyeti'nde darbe dönemleri geride kalmış ve darbeci zihniyet, 15 Temmuz gecesi, kahraman Türk Milleti tarafından bir daha geri gelmemek üzere tarihin sayfalarına gömülmüştür. 
Türk Ocakları olarak, Türk Milleti'nin millî iradeyi, demokratik hukuk devletini her zaman savunmaya devam edeceğine olan inancımız tamdır. Büyük Türk Milleti'ne ilan ederiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Ticari nitelikli taşınmaz kiralanacak
Kemoterapi sarf malzeme satın alınacak
Tıbbi sarf malzemesi satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama