ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kripto Paralara Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
Kripto para piyasası getirileri ile birçok kişiyi cezbetmiş durumda. Bunun sonucu olarak, birçok kişi ve kuruluş kripto paralara yatırım yapmaya başladılar ve getirilerin bir kısmından pay aldıklarını söyleyebiliriz.
Haberin Yayın Tarihi: 30-06-2021 13:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kripto Paralara Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kripto para piyasası getirileri ile birçok kişiyi cezbetmiş durumda. Bunun sonucu olarak, birçok kişi ve kuruluş kripto paralara yatırım yapmaya başladılar ve getirilerin bir kısmından pay aldıklarını söyleyebiliriz. Durum böyle olunca, sizlere kripto paralara yatırım yapmak istediğiniz zaman bilmeniz gerekenleri, kripto para haberlerini ve Bitcoin (BTC) haberlerini detaylı bir şekilde paylaşacağız.

 

1- Kripto Para Piyasası Oynak Bir Piyasadır

 

Kripto para piyasaları, dünyadaki diğer finansal piyasalara oranla çok daha oynaktır ve ani gelişmeler sonucu fiyat değişikliklerinin aşırı hızlı bir şekilde yaşanabilecek piyasadır. Bunun sonucu olarak alım satım işlemleri üzerinden ciddi oranda kar elde edebileceğiniz gibi ciddi zararlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bu piyasaya girmeden önce belli bir seviyede araştırma yapmanızı öneririz.

 

2- Kripto Para Borsası Seçiminde Dikkat Etmenizi Öneririz

 

Kripto para borsaları, kripto para piyasasında alıcı ve satıcıyı getiren piyasalar olarak bilinir ve kripto para işlemlerinde olan hacimlerin çoğu, şirketlerin yönettiği borsalar üzerinden gerçekleşir. Bu duruma özellikle son günlerde yaşanan yerli borsa olaylarını da hesaba katarsak çok kez daha şahit olduk. Bitcoin (BTC) haberlerine baktığımızda kullanıcı fonlarının tamamının şirket tarafından çekilip ardından borsa yetlililerinin ortadan kaybolması pek çok kez yaşandı. Eğer fonlarınızı ve kripto para yatırımlarınızı güvende tutmak isterseniz, kendini kanıtlamış kripto para borsalarında hesap açmanızı öneririz.

 

3- Kripto Para İşlemlerinizi Merkezsiz Borsalardan (DEX) Yapabilirsiniz

 

Merkezsiz borsalar (DEX), kripto para borsaları gibidir ama herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmez ve her bir süreç otomatik bir şekilde blockchain tabanlı işler. Ama merkezsiz borsalarda işlem yapmak için kripto para cüzdanlarınızın olması gerekir ve çoğu borsa sadece tek bir blockchain ağında çalıştırıldığı için sizin o ağda cüzdana sahip olmanızı ister. Bu yüzden, merkezsiz borsalarda işlem yapabilmek için kripto para cüzdanınızın olması gerekir. Ama bazı merkezsiz borsalar, tasarımları gereği farklı blockchain ağlarından kripto paraları da listeleyebilirler. Yine de genel olarak, merkezsiz borsaların hangi kripto paraları kabul ettiğine bakıp ardından cüzdan kurma işlemlerine başlamanız sizin için en iyi seçenek olur.

 

4- Kripto Para Piyasasında Para Kazanmak Zordur

 

Kripto para piyasası, diğer finansal piyasalara oranla para kazanmanın çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle finansal piyasalarda şirket hisselerinin analizi ve diğer temel etmenler herkese açık olduğu için incelenebilmesi daha kolay olduğu için birçok kişi bu piyasalarda aktif bir şekilde oynar. Ama kripto para piyasaları, temel göstergeleri çok belli olmadığı için yüksek seviyede araştırma ve diğer disiplinler hakkında bilgili olmanız gerekir. Bu yüzden kripto para projelerini yakından incelemeniz gerekir ve projeler hakkında belli bilgiler edinmeden projelere yatırım yapmamanızı öneririz. Diğer bir yandan birçok kişi kısa hızlı karlar için sadece grafikler de kullanılabilir. Ama grafiklerin riski de her an tam tersi trend gösterebilme özelliğine sahiptir ve bu yüzden grafikleri farklı verilerle doğrulamanız gerekir.

 

5- Kripto Para Piyasası Sahte Projelere Dikkat Edin

 

Kripto para piyasası yeni bir piyasa olduğu için piyasadan faydalanıp vurgun yaparak kaçan insanların sıklıkta olduğunu söylemek isteriz. Özellikle dünya çapında kripto para ve merkezsiz finans (DeFi) ekosistemlerinde özellikle gelişmelerden faydalanıp saadet zincir açmak sık yaşanılabilen bir durumdur. Bu durum ise Türkiyede Turcoin başta olmak üzere en son olan Smart Trade Coin platformu ile son gelişmelerden biri olduğu söylenebilir. Diğer bir kısım ise, ciddi projeler gibi gözüken platformlarda da sahtekarlık yapılıp yatırılan fonları farklı bölgelere transfer ederek yatırımcıları zor durumda bırakan projeler de bulunabilir. Bu da, kripto para projelerini incelerken iş planlarına ve teknik dokümanlarına dikkat etmeniz, sizi dolandırılma olasılığından kurtarır.

 

6- Neye Yatırım Yaptığınızı Bilin

 

Finansal piyasalarda ve yatırım konusunda en temel kural, neye yatırım yaptığınızı bildiğinizde yatar. Ama kripto paralarda genellikle şirket değerlendirilmediği için projelere detaylı bir şekilde araştırıp diğer projelerle karşılaştırmalı olarak bakmanız gerekir. Bu da, kripto para projelerinin değerlendirilmesini ciddi biçimde zorlaştırabilecek etmenlerden biridir ve bu konuya dikkat edilmezse para kaybetmeniz neredeyse kesindir.

 

7- Sabırlı Olun

 

Kripto paralara temel konseptlerine bakıp yatırım kararı verdikten sonra sabır en önemli özellik olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle portföyünüzde iyi projeler olduğu zaman ani düşüşlere sabredememeniz sizin için çok kötü sonuçlar doğurabilir. O nedenle yatırımlarda sabır önemli bir etmendir.

 

 

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Kale surları mezbelelik kalacak
Adnan ustaya Şed
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke