ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Komşuda hareket!
Yasakların kalkmasıyla şehir merkezinde başlayan hareketlilik, komşu Bulgaristan'dan yavaş yavaş artan gelişler esnafı sevindirdi ve dükkanlarını mallarla doldurabilme yarışına girdi… EDESOB Başkanı Kemal Cingöz 1 Temmuz itibarı ile başlayan yeni dönemin hayırlı olmasını dilerken, eski sıkıntıların yaşanmaması için tedbirlerin harfiyen uygulanması gerektiğine dikkat çekti…
Haberin Yayın Tarihi: 02-07-2021 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Komşuda hareket!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
1 Temmuz itibarı ile kısıtlamaların kalkması toplumun her kesimini rahatlattı. Yasakların kalkmasıyla şehir merkezinde başlayan hareketlilik, komşu Bulgaristan'dan yavaş yavaş artan gelişler de esnafı sevindirdi ve dükkanlarını mallarla doldurabilme yarışına girdi. 
Dün itibarı ile uygulanan kısıtlamaların kalkması her yaştan insana rahat nefes aldırdı. Esnaf sabah saatlerinde dükkanlarını mallarla doldu-rabilmek için çabaladı. Şehir trafiği daha da canlandı. Şehir merkezinde uzun zamandır görülmeyen komşu Bulga-ristan'dan misafirlerin geliş-lerinin başlaması esnafı da öz-lem duyduğu günler açısından umutlandırdı. 
Edirne Esnaf ve Sanat-karları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz 1 Temmuz itibarı ile başlayan yeni dönemin hayırlı olmasını diledi. Eski sıkıntıların yaşanmaması için tedbirlerin harfiyen uygulanması gerektiğine dikkat çeken Cingöz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"TEDBİRLERE HARFİYEN UYMALIYIZ"
"Yasaklar kalktı. Esnafımıza milletimize hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra aynı sıkıntıları yaşamayız. Ama bundan sonra bir buçuk yıldır halkımızın esnafımızın tüm sağlık çalışanlarının kısaca toplumun her kesiminin maddi manevi yaşadığı zorluklar sıkıntılar acılar üzüntüler tekrar yaşanmaması için Sağlık Bakanlığının Covid 19 tedbirlerini harfiyen riayet etmesinde fayda var. Eğitimden sağlığa ekonomiye her alanda çok büyük bedeller ödendi. Çocuklarımız gençlerimiz yaşlılarımız her yaştan insan büyük sıkıntılar çekti.  Bunları defalarca anlattık tekrar anlatmaya gerek yok. Ticari hayatta normale dönecektir umudunu taşıyoruz. 
KOMŞUNUN GELİŞLERİ SEVİNDİRDİ
Ayrıca sınır kenti Edirne'mize komşudan da hareketlilik yavaş yavaş başladı. Bu da ticari hayata olumlu yansıyacaktır. Bu başlayan hareketlilik esnafımızın yüzünü güldürecektir." 
"BU MANZARAYI ÖZLEDİK"
Esnaf, "Yasaklar kalktı. İnşallah uzun zamandır yaşadığımız sıkıntıları geride bırakırız. Çok zor günlerdi. Maddi manevi insanlar yoruldu, üzüldü. Bir canlılık geldi. Bu manzarayı özledik. Halk kendini dışarıya attı. Bulgaristan'dan da insanlar gelmeye başladı. İnşallah bundan sonra her şey daha güzel olacak" şeklinde görüşlerini belirtti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke