ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Zam çiftçiyi fena üzdü
Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, son elektrik zammının zor zamanda çiftçiyi daha da zorlayacağına dikkat çekerek, “Zam iyi olmadı. Yeniden gözden geçirilmeli” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 03-07-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Zam çiftçiyi fena üzdü

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Elektriğe gelen yüzde 15'lik zam girdi maliyetlerinden yakınan çiftçiyi de üzdü. Edirne Ziraat Odası (EZO) Başkanı Hüseyin Arabacı zammın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Arabacı, “Bu zor günlerde bu zam çiftçiye ciddi anlamda yük getirecektir” dedi.
Vatandaşı, halkı üzen kara kara düşündüren elektrik zammı çiftçi kesimini de üzdü. Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüse-yin Arabacı bu zammın bu zor zamanda çiftçiyi daha da zorlayacağına değindi. “Zam iyi olmadı. Yeniden gözden geçirilmeli” diyen Arabacı şöyle konuştu:
“ZAM İYİ OLMADI”
“Biz tarım kesimi olarak mazot ve gübre girdi maliyetleri hariç tarımsal sulamadaki elektriğin de son yıllarda ciddi maliyet oluşturduğunu hep söylüyorduk. Son gelen yüzde 15lik zamla da özellikle tarımsal sulamada üretim yapan çiftçilerimizin girdi maliyetlerini azaltmak adına bu girdi maliyetinin düşürülmesi ve yeniden düzenlenmesi gerektiğini söylüyorduk. Bunun üzerine yüzde 15 zam geldi. Bu gerçekten üreticilerimize bu zor günlerde ciddi anlamda yük olacaktır. Zaten girdi maliyetlerinin yüksek olduğu bu dönemde bu zam çok iyi olmadı üreticilerimizi zora sokacaktır. Yeniden düzenleme yapılırsa üreticilerimizin bir nebze daha rahat nefes alacağını düşünüyorum.”
“AYÇİÇEĞİNİN YAĞIŞA İHTİYACI VAR”
Başkan Arabacı yağışlarla ilgili de olgunlaşma aşamasında olan ayçiçeğinin yağışa ihtiyacı olduğunu belirtti ve “Buğday hasat dönemindeyiz. Bu yağışlar dönem dönem riski olabiliyor, dolu olabiliyor. Ayçiçeği oluşum aşamasında ve  yağışa ihtiyacı var. Belli aralıklarla yağış alırsak güzel olur. Bu açıdan baktığımızda güzel fakat dolu, rüzgar afet gibi bu tarz olaylar bizi üzüyor. İnşallah Allah hayırlısını versin hayırlı bereketler versin afatsız yağılar kısmet etsin. Bu dönemde sıcaklar normal. Tabi iklimler değişiyor eskiden nem yoktu yakıcı sıcaklar olmuyordu. Biraz normalin üzerinde seyrediyor ama bu dönemde bunlar olacak” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke