ANASAYFA
20 Eylül 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'yi TOBB'da anlattı
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleşen konsey toplantısına katılım sağlayarak Edirne ekonomisi ile ilgili sorunlar, çözüm önerileri ve üyelerden gelen talepleri dile getirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 06-07-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'yi TOBB'da anlattı

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları, TOBB Ticaret Odaları, TOBB Sanayi Odaları, TOBB Ticaret Borsaları ve TOBB Deniz Ticaret Odaları Müşterek Konsey Toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.
TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleşen konseye Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt katılım sağlayarak Edirne ekonomisi ile ilgili sorunlar, çözüm önerileri ve üyelerden gelen talepleri dile getirdi.
ETSO Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt konseyde söz alarak 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek olan Kısa Çalışma Ödeneğinin süresinin uzatılması, sınır şehirlerinde  sınıra komşu ülke vatandaşı gerçek kişilerin taşınmaz edinimi ve işyeri satış teslimlerinde uygulanan %18  KDV konu başlıkları ile ilgili üyelerden gelen talepleri dile getirdi.
Zıpkınkurt konuşmasında "Özellikle yurtdışı bağlantılı üretim ve istihdam yaratan işletmelerin COVİD-19 pandemi dolayısıyla ve piyasaların yeni açılmasından dolayı 30 Haziran 2021 tarihinde süresi sona erecek olan Kısa Çalışma Ödeneğinin süresinin 1 ay daha uzatılarak üretim ve istihdama destek olunması üyelerimizden gelen talepler arasında yer almaktadır. Bunun dışında sektör konut ve işyeri üretmekte olup, konut satışlarında uygulanan KDV %1, İşyeri satışlarında şu anda uygulanan KDV oranı %18 olup, üretim ve istihdam yaratılacak olan işyeri satışlarının teşvik edilmesi amacıyla bu KDV oranının düşürülmesi bu alanda yeni işyeri açacak olan kişilere destek olunacak ve dolayısıyla katma değer yaratılacaktır” dedi.
Zıpkınkurt ülkemizin komşu ülkelere sınır illerinin tamamında uygulanan ve ilimizde de sektörün ortak talebi olarak komşu ülke Bulgaristan ve Yunanistan'dan gelen gerçek kişilere sektörün ürettiği konut, işyeri, gibi taşınmazların satışına ilişkin daha önceden alınan kararların yeniden güncellenerek bu satış işlemlerinin belli kurallar çerçevesinde satışlarının gerçekleştirilebilmesi adına da talepte bulundu.
ZIPKINKURT, TBMM BAŞKANI ŞENTOP İLE BİR ARAYA GELDİ
Trakya Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop'un TBMM'nin İstanbul Ofisi'nde düzenlenen genel değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
Toplantıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katılım sağladı.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt'un üyelerden gelen talepler doğrultusunda bilgilendirme sağladığı toplantıdaEdirne ve bölgemiz ekonomisi, iş dünyasının pandemi süresince karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulunuldu.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Toplu ulaşım hattı kiralanacak
Otel satılacak
Kömür ve odun satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke