ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Can'la yola devam
S.S Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurulu Irmak düğün salonunda yapıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 07-07-2021 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Can'la yola devam

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
S.S Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurulu Irmak düğün salonunda  yapıldı. 2 bin 117 ortağı bulunan kooperatifin Başkanı Ayhan Can 3.dönem için güven tazeledi. Yönetim; Ayhan Can, Fevzi Can, Hasan Damak, Yunus Ayırbaz ve Mehmet Ali İpek'ten oluştu.
S.S Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurulu yapıldı. Divan başkanlığına; S.S 29. Bölge Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İpsala Kooperatif Başkanı İlhan Dalkıran, Başkan Vekilliğine Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Meriç Kooperatifi Başkanı Yunus Atay, Katip Üyeliklere de Ali Can Özcan ve Sercan Özkıvrak getirildi. 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, çok sayıda kooperatif, birlik temsilcisi ve ortakların katıldığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Başkan Ayhan Can görev süresi boyunca onurla hizmet ettiklerini bundan sonra da aynı şekilde hizmetlerin devam edeceğini belirterek özetle teşekkür konuşması yaptı.
"ARTIK EL BİRLİĞİYLE GELECEĞİ PLANLAMALIYIZ" 
Gündem görüşmeleri öncesi Belediye Başkanı Recep Gürkan da şunları söyledi:
“Herkes elinden gelen fedakarlığı çabayı gösterdi. Zaman zaman hükümete belediyelere kızdığımız anlar oldu. Herkes süreçte elinden geleni fazlasıyla yapmaya gayret etti. Tüm dünya süreci çok zor şartlar altında geçirdi. Ekonomik anlamda en büyük sıkıntıyı çok uzun süre iş yerleri kapalı kalmak zorunda kalan esnafımız oldu. Hükümet krediler verdi belediyeler destekler verdi. Bazen yetti bazen yetmedi. Artık rahatladık pandemi neredeyse çok çok azalma seviyesine geldi. Bundan sonra yapmamız gereken el birliğiyle geleceği planlamak. Edirne de size en çok destek olacak turizmi nasıl daha çok çoğaltabiliriz paralı turist sayısını nasıl çoğaltabiliriz? Turizm doğrudan ya da dolaylı olarak hepimizi etkileyen, para kazanmamızı sağlayan bir sektör. Yapmamız gereken aziz kenti geleceğe el birliğiyle sağlam ve güzel şekilde hazırlamak Edirne ve Edirneliler'e hep güvendim. Hepimizin son nefesini vereceği ve topraklarda gömüleceği bu aziz şehirden başka gidecek bir şehrimiz yok. Biz Edirneliyiz Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olarak hep beraber yapacağız." 
"Bu Ayhan Can Edirne'de kredi vermediği adam kalmadı. 'Ayhan 100 bin Lira kredi ver' bir kuruş alamadık senden' diyerek espri yapan Gürkan, "Yönetiminiz çok güzel değerli işler yapıyor yakından şahit oluyorum. Ayhan Can arkadaşımı yönetim kurulunu hepinizi kutluyorum hepinize işlerinizde kolaylıklar bereketli günler diliyorum" şeklinde konuştu.
YENİ DÖNEM 
Gündem görüşmelerinden sonra seçimlere geçildi. 2 bin 117 ortağı bulunan kooperatifin Başkanı Ayhan Can 3.dönem için güven tazeledi. Yapılan açık oylama sonucu oybirliğiyle yeni üç yıllık süreçte Yönetim Kurulu'na Ayhan Can, Fevzi Can, Hasan Damak, Yunus Ayırbaz ve Mehmet Ali İpek seçildi. Denetim Kurulu; Metin Barcın ve Serdar Nehir'den oluşurken, Bölge Birliği Delegesi olarakta Ayhan Can, Hasan Damak, Mehmet Ali İpek, Metin Barcın ve Serdar Nehir seçildi.
"BUNDAN SONRA DA ESNAF SANATKARIMIZIN YANINDAYIZ" 
Başkan Ayhan Can gazetecilere, "Bundan sonraki süreçte daha iyi-sini daha güzelini yapacağız. Plas-manı 4 milyondan aldık 128 milyona çıkardık. Edirne esnaf sanatkarı-mızın daima ya-nında olduk ol-maya da devam edeceğiz. Genel kurulumuz hayırlı olsun" dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Elektrik fabrikası kadınların
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Göre göre kuraklık!
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
Uzunköprüspor ortada kaldı
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke