ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘International’ hastane!
Türkiye'de Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan ilk devlet hastanesi olan Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde, Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında Uluslararası Hasta Ünitesi hizmete açıldı…  7 dilde hizmet verilebilen 4 yataklı servisi tanıtan Edirne İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, “Edirne için büyük bir projeydi ve oldukça güzel bir servise kavuştuk. Şimdi amacımız, uluslararası hastalarımıza daha güzel, kaliteli bir hizmet sunabilmek” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 29-07-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘International’ hastane!

Olgay GÜLER
Türkiye'de Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan ilk devlet hastanesi olan Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde, Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında Uluslararası Hasta Ünitesi hizmete açıldı.
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında gerçekleştirilen projeyle Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde Uluslararası Hasta Ünitesi hizmete açıldı. Sağlık hizmetinin yanında konforun da unutulmadığı serviste 7 dilde hizmet verilebildiğini söyleyen İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, amaçlarının yurtdışından gelecek hastalara kaliteli bir hizmet sunabilmek olduğunu dile getirdi. Serviste çalışacak personelin dil konusunda tüm eğitimlerinin de tamamlandığını ifade eden Yıldırım, yurtdışında yaşayan Türk kökenli vatandaşların da bu hizmetten yararlanabileceğini dile getirdi. 
'AMACIMIZ KALİTELİ VE GÜZEL HİZMET'
Edirne'nin coğrafi konumu ve sunduğu kaliteli sağlık hizmeti ile sağlık turizmi açısından çok önemli bir il olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bizim de bu konuda çok ciddi çalışmalarımız oldu bugüne kadar. Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte yaptığımız projede Sağlık Turizmi Servisi'ni hizmete açtık. Artık projemizin de sonuna geldik. Şu anda hizmete açılan servis 4 yataktan oluşmakta ve Uluslararası Sağlık Turizmi Servisi olarak hastaneden ayrılmış bulunmakta. Hastalarımızı buraya yatırıyoruz. Bu Edirne için büyük bir projeydi ve oldukça güzel bir servise kavuştuk. Şimdi amacımız, uluslararası hastalarımıza daha güzel, kaliteli bir hizmet sunabilmek. Zaten bildiğiniz gibi Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, Türkiye'de Sağlık Turizmi Yetkisi Belgesi'ni alan ilk devlet hastanemiz. Hastalarımızın da teveccühü oldukça yüksek seviyede” dedi. 
'7 DİLDE DESTEK OLABİLİYORUZ' 
Bugüne kadar bin 300 sağlık turizmi hastasını hastanede misafir ettiklerini kaydeden Yıldırım, “Bu bir ekip işi. Hastanemizdeki temizlik personelimizden hekimlerimize, idarecilerimize kadar tüm ekip bu işin içerisinde ve özverili çalışmaktalar. Bugün de projemizin son günü. Oldukça büyük bir projeydi. Yaklaşık 235 bin liralık bütçeli projeydi. Bunun içerisinde sırf servisler yoktu. Sağlık turizminde yer alacak personelin İngilizce, Bulgarca ve Yunanca eğitimleri yapıldı. Yine aynı şekilde dil yönünden büyük destekler verildi. Uluslararası Sağlık Turizmi servisimizde 7 dilde gelen hastalara destek olmaya devam ediyoruz. Yurtdışında yaşayan hem Türk kökenli hem de yabancı vatandaşlarımızı bu kaliteli ve güzel hizmetten yararlanmaları için Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'ne bekliyoruz” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke