ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Küçük Sanayi'de büyük heyecan!
S.S Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi'nin 1 Ağustos Pazar günü Keyif Düğün Salonu'nda yapılacak 2021 yılı genel kurulunda marangoz ustası Cafer Rokovet ve tesfiye ustası Göksel Akbaşak'ın listesi yarışacak…
Haberin Yayın Tarihi: 29-07-2021 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Küçük Sanayi'de büyük heyecan!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
S.S Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi 2021 yılı genel kurulu 1 Ağustos Pazar günü Keyif Düğün Salonu'nda yapılacak. Genel kurulda Cafer Rokovet ve Göksel Akbaşak'ın listesi yarışacak. Her iki başkan adayı da daha iyi hizmet için yola çıktıklarını söyledi. 
S.S Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi'nin yeni üç yıllık süreçteki yönetimine  Cafer Rokovet ve Göksel Akbaşak ve ekipleri talip oldu. 44 yaşındaki torna tesfiye ustası Göksel Akbaşak genel kurul öncesi görüşmemizde şunları söyledi:
302 ORTAK SANDIĞA GİDECEK
"Hazirun listemizde 302 ortağımız var. Eski Sanayide 500 kadar esnafımız bulunuyor. 1967 yılında kurulan Kooperatifimizin genel kurulunu 1 Ağustos Pazar günü Sanayi Sitesi Keyif Düğün Salonu'nda yapacağız. 1979'da faaliyete geçen sanayi sitemizde en büyük sorun pandemi ile birlikte gelen gelir kaybı. Üretim maliyetleri arttı kiracı esnaf zor durumda. Sorunları demirciler odamız ile paylaşıyoruz. Onlarla ortak çözüm için beraber hareket ediyoruz. Üyelerimizin menfaati doğrultusunda bir çalışma yapmak istiyoruz. Bugüne kadar zaten böyle gitti. 2 dönem denetim Kurulunda bulundum 1 dönem de yönetim kurulunda bulundum yönetimin içinde olduğumuzdan sorunları biliyoruz. 3 yıl için göreve talip olduk. 
"BİR TUĞLA DA BİZ KOYMAK İSTİYORUZ"
26 Ocak'ta kaybettiğimiz başkanımız Erol Özçakır'ı da bir defa daha saygı ve minnetle anıyor mekanı cennet olsun diyorum. Süreçte 2.başkanımız Ali Kara görevi vekalet etmişti. Mevcut yönetim onun eksikliğini hissettirmeden esnafın yanında olmaya çalıştı.  Bazı yolların bakımı asfaltlanması işi var. Taşınma ile ilgili de kamuoyu yoklaması yapıldı. Fakat biz rahmetli başkanımız Erol Özçakır nezdinde karşıydık. Esnafımız küçük esnaf onun tabiri ile tırnağının ucuyla kaşınan esnaf. Esnafı başka yere taşımak zor ekonomik koşullarda esnafın yara alacağı düşünüldü. Hangi konuda olursa olsun çoğunluğun aldığı karara göre hareket etmeyi uygun buluyoruz. Ortağımızın menfaati her şeyden önce geliyor. Sanayide seyyar satıcılar ile ilgili sıkıntı var. Lokanta ve büfelerde hizmet veren esnafımız seyyar satıcılardan yana sıkıntı oluyor. Belediye nezdinde hiç bir sıkıntı yaşamadık. Geçen dönem sanayi sitemizde kamera sistemini kurmuştuk. MOBESE gibi çalışan bir sistemimiz var. Hırsızlık ve benzeri olaylar en aza indi desek yeri var. Kooperatifimizin hiç bir borcu yok. Demirbaş nezdinde çok iyi noktaya geldik.Bugüne kadar yapılan hizmetlerin üzerine bir iki tuğla daha biz koyarak devam ettirmek istiyoruz.
"HİZMETLERİMİZ SÜRPRİZİMİZ OLSUN"
Diğer başkan adayı 64 yaşındaki marangoz ustası Cafer Rokovet de yapacakları hizmetleri genel kurul öncesi açıklamayarak "Hizmetlerimiz sürprizimiz olsun" dedi ve şöyle konuştu:
"Herkese hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir seçim olsun. Kimse kimsenin kalbini kırmasın. Zaten birlikte görev yapıyoruz. Bazı konularda anlaşamadığımız için ayrı ayrı listeler oluşturduk. Daha önce mevcut yönetimde görev aldım. 12 seneden beri yönetim kurulundayım. Sorunları biliyoruz, çözüme kavuşturmak adına göreve talip olduk. Yapacağımız hizmetler göreve geldiğimizde açıklayacağız, sürpriz olsun. Çünkü 12 senenin birikimi var göreve geldiğimizde değerlendirmek istiyoruz. Sanayimizin yararına olmak şartıyla en güzel değerlendireceğiz. Sanayide 1980'den beri mobilya, marangoz, doğrama alanında esnaflık yapıyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke