ANASAYFA
28 Kasım 2021 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘MHP ayrıştıran değil birleştirendir’
MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan Türk-Kürt kavgası çıkarmaya, derin kardeşlik hukukunu yağma etmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 29-07-2021 06:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘MHP ayrıştıran değil birleştirendir’

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “Ne İmralı'da yatan katil, ne Kandil'deki kan tüccarları, ne de Türk bayrağına el uzatan şerefsizler Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi değildir, olamayacaktır“ dedi.
MHP İl Başkanı Tercan, yaptığı yazılı açıklamada, Türk-Kürt kavgası çıkarmaya, derin kardeşlik hukukunu yağma etmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek şunları kaydetti:
“Biz MHP olarak Kürt kardeşlerimizin yanındayız, biz Kürt kardeşlerimizin tercümanıyız, Biz Kürt kardeşlerimizin umut ışığı, biz Kürt Kardeşlerimizin ortak refleks ve paydasıyız. MHP birlik ve kardeşlik ocağıdır. MHP ilke, ülkü ve ahlak meşalesidir. Biz Kürt kardeşlerimizin özü ve özetiyiz. MHP ayrıştıran değil birleştirendir.
Kürt kökenli kardeşlerimizi sorun olarak gören değerlendirme ve tespitlere şiddetle karşıyız, karşı durmaya devam edeceğiz. Kürt kökenli kardeşlerim, ayrı etnik topluluk olmayıp, Türk milli bünyesinin asıl ve temel unsurlarındandır. Milliyetçi Hareket Partisi, Kürt kökenli kardeşlerimizi sorun ve problem olarak gösterenlere müsamaha etmez.
Kimse boşuna uğraşmamalıdır; Türk-Kürt kavgası çıkarmaya, derin kardeşlik hukukunu yağma etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.
Tam bir kararlılıkla söylemek isterim ki, PKK etnik temelli bölücü ve kanlı bir terör örgütüdür. PKK, Kürt kökenli kardeşlerimin asla temsilcisi değildir. İmralı canisi Kürt kökenli vatandaşlarımın lideri değildir, olamayacaktır.
Kürt kökenli kardeşim ayrılığa kapalı, bölünmeye karşıdır. Kız alıp veren, Edirne'mizde ikamet eden, iş yapan, meslek edinen, yuva kuran, ekmeğini kazanan Kürt kardeşlerim artık yeter demektedir.
Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi hain terör örgütü PKK değildir. Kürt kökenli kardeşlerimin sesi çıkmıyor diyerek bunlara potansiyel PKK'lı muamelesi yapılması tarihi bir hata olacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi, Kürt kökenli kardeşlerimi, hiçbir ayrım yapmadan, milletimizin tıpkı diğer fertleri gibi kucaklamaya, her zaman vardır ve hazırdır.
Ne İmralı'da yatan katil, ne Kandil'deki kan tüccarları, ne de Türk bayrağına el uzatan şerefsizler Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi değildir, olamayacaktır.
Fesat yuvaları Kürt kökenli kardeşlerimin dirilişiyle, vahdet kararıyla hüsrana uğrayacaklardır.
Bin yıldır birlikte yaşadığımız, ortak kardeşlik hukuku ve akrabalık bağları geliştirdiğimiz Kürt kökenli kardeşlerimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit haklara sahip onurlu bireyleridir.
Kürt kökenli kardeşlerim bu büyük milletin ayrılmaz, kopmaz, eşit ve yeri dolmaz mensuplarıdır. Ve kanlı şebeke Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi olamayacaktır. İmralı'daki katil Kürt kökenli kardeşlerime liderlik yapamayacaktır.
Kürt kökenli kardeşlerim, sizler yalnız değilsiniz. Ve sizler sahipsiz bırakılmayacaksınız. Bu milletin hiçbir ferdini göz ardı etmeyiz, edemeyiz. Kürt kökenli kardeşlerimizle terörü ilişkilendirmeye çalışanları da iyi niyetli görmeyiz.
Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim canımız, varlığımızın ana dayanaklarındandır.
Kürt kökenli kardeşlerim, PKK'nın kanlı saldırılarından ziyadesiyle muzdarip, en fazla şikâyetçi olan insanlarımızdır. Hiçbir Kürt kökenli kardeşimin, elinde silah ve bombayla devlete hücum eden, askerimize, polisimize, korucumuza ve masum vatandaşlarımıza kıyan, kurşun sıkan kiralık çete PKK'yı arkalaması düşünülemeyecektir.
PKK, emperyalizmin iğrenç bir tetikçisidir. PKK Kürt düşmanlarının, Türkiye'yi hazmedemeyen yedi düvelin, kokuşmuş bir taşeronudur. Kürt kökenli kardeşlerim PKK'nın dümen suyuna girmez, hak yolundan dönmez, günaha ortak olmaz, oyuna gelmez.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çocuk oyun grubu ve kauçuk malzeme satın alınacak
Engelli asansörü yaptırılacak
Belediye gayrimenkul kiralayacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama