ANASAYFA
28 Kasım 2021 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne Lisesi'nde özel gün
Türkiye'nin en köklü ve eski liseleri arasında bulunan, bu yıl 165'inci yaşını kutlayan Edirne Lisesi, yeni öğrencileri için tören düzenlerken, okula dereceyle giren öğrenciler ise Edirne Lisesi'nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Vakfı tarafından ödüllendirildi... 
Haberin Yayın Tarihi: 02-09-2021 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne Lisesi'nde özel gün

Olgay GÜLER
Türkiye'nin en köklü ve eski liseleri arasında bulunan, bu yıl 165'inci yaşını kutlayan Edirne Lisesi, yeni öğrencileri için tören düzenlerken, okula dereceyle giren öğrenciler ise Edirne Lisesi'nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Vakfı tarafından ödüllendirildi.
Geride bıraktığı 165 yıllık geçmişinde Türkiye'ye bürokrat, siyasetçi, asker, sanatçı ve bir çok meslek dalında önemli isimler yetiştiren Edirne Lisesi, bu yıl okulu kazanarak kayıt yaptıran yeni öğrencileri için tören düzenledi. Öğrenciler, okuyacakları şubeleri çektikleri kura ile belirlerken, okula dereceyle giren öğrenciler ise Edirne Lisesi'nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Vakfı tarafından ödüllendirildi. Törende konuşan Edirne Lisesi'nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Vakfı Başkanı Atıl Erman, öğrencilere Türkiye'nin en iyi okullarından birine geldiklerini söyledi. 
'EDİRNE LİSESİ ÇOK BÜYÜK BİR AİLE' 
Kendisinin de 68 yıl önce bugün Edirne Lisesi'ne kaydolduğunu hatırlatan Erman, "Öğrencilerimize hoş geldiniz derken sadece bu okula değil, Edirne Lisesi ailesine hoş geldiniz demek istedim çünkü Edirne Lisesi yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve mezunları ile çok büyük bir ailedir. 165'inci yılına giriyoruz. Bu okul, kurulduğu günden bu yana yani 1857'den bu yana 16 binden fazla çağdaş insan yetiştirdi. Bunlardan yaklaşık 8 bini hayatta. Bu mezunların anneleri ve babaları da kendilerini Edirne Liseli sayıyor. Bütün bunları düşündü-ğümüzde ne kadar büyük bir aile olduğumuzu kavrayabilirsiniz. Bizim Amerika'da, Vietnam'da, Türkiye'nin her yerinde bir çok mezunumuz var. Biz bunlarla irtibat halindeyiz. Siz de bu ailenin mensubu olduğunuz şu andan itibaren. Sizi kutluyorum, bu ailenize hoş geldiniz diyorum, Türkiye'nin en iyi okullarından birine girdiniz" dedi. 
'EDİRNE LİSESİ ÇOK ÖZEL BİR OKUL' 
Okul Müdürü Recep Şentürk de, Edirne Lisesi'nin gerek ülkeye, gerekse de insanlığa hizmet eden, inanılmaz insan kaynağı yetiştirmiş bir okul olduğunu belirtti. Şentürk, "Bu anlamda Türkiye'de eşi benzerine çok az rastlanır bir okuldur Edirne Lisesi. Türkiye'nin en eski 6. lisesidir. Bu bahsettiğim insanlardan bu yana birikimle gelen, bu coğrafyadan etkilenen, milli kültürden etkilenen bir okul kültürü demek Edirne Lisesi. Her gelen öğrencinin, mezun olurken bir şeyler bıraktığı ve yeni öğrencilerimize aktarılan, onlarla gelişen ve geleceğe onlarla taşınan okul kültürü demek. Edirne Lisesi gerçekten çok özel bir okul" diye konuştu. 
'EDİRNE LİSESİ BANA BÜYÜK DEĞER KATACAK' 
Edirne Lisesi'ni birincilikle kazanan Nisa Nursel Doğaner ise, törende yaptığı konuşmada, Edirne Lisesi gibi köklü ve saygın bir okulun öğrencisi olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Doğaner, "Bizler de bugün 1 yıllık yoğun çalışma sürecimizin sonunda emeğimizin karşılığını almış olarak köklü ve saygın bir okulun öğrencisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir ulusu yüksek bir toplum olarak yaşatan da, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Ben öğrencisi olacağım Edirne Lisesi'nin eğitimimde bana büyük değer katacağına ve toplumum için faydalı bir birey olma yolunda önderlik edeceğine eminim. Edirne Lisesi ailesine katılmış olmaktan büyük mutluluk duymaktayım" şeklinde konuştu. 
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL
Doğaner'e konuşmasının ardından, Edirne Lisesi'nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Vakfı Başkanı Atıl Erman tarafından ödül verdi. Okulu ikincilikle kazanan Yusuf Kerem Kurçenli ve Eylül Büyükdere de ödüllerini alırken, okuyacakları şubeyi belirlemek üzere kuralarını çekip, Edirne Lisesi rozetlerini taktı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Engelli asansörü yaptırılacak
Belediye gayrimenkul kiralayacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama