ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Dedikodulara inanmayın’
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, partisinin Sosyal Politikalar Eylem Planı'nı kamuoyu ile paylaştığı açıklamasında, iktidar değişse de ihtiyaç sahipleri yardımlarına ulaşacağını belirterek, asılsız söylentilere kimsenin inanmamasını istedi…
Haberin Yayın Tarihi: 15-09-2021 06:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Dedikodulara inanmayın’

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, partisinin Sosyal Politikalar Eylem Planı'nı kamuoyu ile paylaştığı açıklamasında, iktidar değişse de ihtiyaç sahipleri yardımlarına ulaşacağını belirterek, asılsız söylentilere kimsenin inanmamasını istedi.
DEVA Partisi İl Başkanı Arda,  açıklamasında, “Bir süredir DEVA Partisi olarak iktidarımızın ilk 90 ve 360 gününde uygulamaya koyacağımız politikaları, somut biçimiyle halkımızla paylaşıyoruz. İlk eylem planımızı tarım alanında duyurmuştuk. Şimdi de sosyal politikalar eylem planımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz” diyerek şunlarıaktardı:.
“Ülkemizi yönetenler israfın, lüksün ve şatafatın içinde yaşarken, emeğiyle geçinmeye çalışanlar aylık kiralarını ödemekte dahi büyük bir problem yaşıyor.
Biz DEVA Partisi olarak doğru sosyal politikaları, vatandaşlarımızın geleceği açısından hayati önemde görüyoruz.
Hedefimiz; devleti, gerçekten kimsesizlerin kimsesi haline getirmek. Yoksul yurttaşlarımıza asgari temel gelir sağlama sözünü şimdiden veriyoruz. Belli bir düzeyin altında geliri olan ailelere insanca yaşam imkânı sağlanacak.
Fısıltı gazetesiyle dolaşıma sokulan,'İktidar değişirse yardımlardan mahrum kalırsınız' dedikodusunun asılsız bir şaiyadan başka bir şey olmadığını vurgulamak istiyorum.
Sözgelimi, yoksul ailelere doğal gaz desteği, kömür yardımı gibi uygulamalar artarak devam eder.
Yeni doğan bebeklerin sağlıklı yetişmesini sağlamak amacıyla, bir yıl boyunca süt ve bebek maması başta olmak üzere her türlü ihtiyaç, destek olarak ailelere verilir.
Evde bakım aylığı alanların genel sağlık sigortası primlerini ödeyeceğiz ve geçmişe yönelik borçlarını da artık defterlerden sileceğiz.
EYT ile ilgili meselenin taraflarıyla detaylı bir görüşme trafiğini başlattık. Birden fazla çözüm seçeneği üzerinde şu anda çalışıyoruz.
DEVA Türkiye'sinde uzun süre çalışmak; emeklilikten kaçmanın bir yolu değil, daha parlak bir emeklilik hayatının vesilesi olacak.
Vatandaşlarımızın ne kadar uzun süre çalışırsa, emekli aylıklarının o kadar yüksek olacağı bir sistemi kurmuş olacağız. Sosyal devleti anayasada unutulmuş bir kavram olmaktan çıkaracağız diye konuştu.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke