ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Ben de bir işçi çocuğuyum’
Trakya Üniversitesi'nde sendikalı olarak çalışan personelin özlük hakları ile ilgili çerçeve protokolüne ilişin sendika temsilcileri ile bir araya gelen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, konuya ilişkin son dönemde basında yer alan olumsuz açıklamaların bilinçli bir şekilde yapıldığına dikkat çekti…
Haberin Yayın Tarihi: 16-09-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Ben de bir işçi çocuğuyum’

Trakya Üniversitesi'nde sendikalı olarak çalışan personelin özlük hakları ile ilgili çerçeve protokolüne ilişin sendika temsilcileri ile bir araya gelen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Biz burada bir aileyiz. Dolayısıyla çalışanımızı herkesten önce biz düşünürüz” dedi.
Tez-Koop-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Mehmet Meral ve Hizmet İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nu ziyaret etti. “2021 yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü” kapsamında yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği görüşmede Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin, Personel Daire Başkanı Yılmaz Çavaş, İdari ve Mail İşler Daire Başkanı Ayşe Gül Kuşlar, Hukuk Müşaviri Olcay Özgiray Atasoy ve Avukat Özden İpçi de yer aldı.
Çerçeve protokolünün Trakya Üniversitesi tarafından isteyerek uygulanmadığına yönelik haberlerin de gündeme geldiği görüşmede sendika temsilcileri ile protokol hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Dava sürecinin devam ettiği ve sürecin sonunda kanunlar çerçevesinde gereken prosedürün uygulanacağının vurgulandığı görüşmede sendika temsilcilerine, sürecin büyük bir titizlikle takip edildiği aktarıldı.
Görüşmede konuşan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, son dönemde basında yer alan olumsuz açıklamaların bilinçli bir şekilde yapıldığına dikkat çekerek, “Bunlar ya araştırılmadan yapılmış cahilce ifadelerdir ya da üniversitemizi karalamak adına kötü niyetle yapılan açıklamalardır. Ben de bir işçi çocuğuyum. İşçinin, emekçinin hakkını en çok savunacak kişilerden biriyim. Biz burada bir aileyiz. Dolayısıyla çalışanlarımızı herkesten önce biz düşünürüz. Trakya Üniversitesi bugüne kadar hiçbir çalışanının emeğini karşılıksız bırakmamıştır, bırakmayacaktır da.” dedi.
Çerçeve protokolünde Sa-yıştay kararlarına göre hareket etmek zorunda olduklarını da ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, dava sonucuna göre gerekli adımları atacaklarını söyledi.
Sendika temsilcileri de gündemi ve dava sürecini takip ettiklerini belirterek gösterdiği hassasiyetten ötürü Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na teşekkür etti ve izlenecek adımları sendika üyelerine aktaracaklarını söyledi.


 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
U18 Futbol Ligi'nde perde açılıyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke