ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İşte Trakya Birlik'te değişimin perde arkası
Trakya Birlik'in 2,5 yıldır yönetim kurulu başkanlığını yapan Ahmet Akgün, kurumu zarara uğratacağı gerekçesiyle kendisinin daha yüksek fiyat istemediğini, bu yüzden anlaşmazlık yaşandığını belirterek, “Yönetim kurulundaki 4 arkadaşımın isteği üzerine oylama yapıldı ve Şafak Kırbiç başkanlık görevine getirildi. Sonuç herkese hayırlı olsun" dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 16-09-2021 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İşte Trakya Birlik'te değişimin perde arkası

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Trakya Birlik'in 2,5 yıldır yönetim kurulu başkanlığını yapan Ahmet Akgün avans fiyatın açıklandığı gün yönetim başkanlık görevinden çekildi. Akgün'ün yönetim kurulu kararıyla başkanlıktan çekilme nedenleri arasında avans fiyat belirlemesinin de etken olduğu öğrenildi. Akgün, "Kurumum hiçbir zaman zarar görsün istemedim. Yönetim kurulundaki 4 arkadaşımın isteği üzerine oylama yapıldı ve Şafak Kırbiç başkanlık görevine getirildi. Sonuç herkese hayırlı olsun" dedi.
Trakya Birlik Yönetim Kurulu'nda 14 Eylül 2021 tarihli avans belirleme toplantısında alınan kararla nöbet değişimi yaşandı. Toplam 6 kişilik yönetim kurulunda (T.B. Genel Müdürü ile birlikte 7 kişi oluyor) Başkan Ahmet Akgün'den görevi bırakması istendi. Akgün'ün talebi kabul etmemesi üzerine 4 üyenin onayı ile Şafak Kırbiç yeni başkan oldu. Telefonla görüştüğümüz Akgün, sonucun hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi:
"KURUMUM HİÇBİR ZAMAN ZARAR GÖRSÜN İSTEMEDİM"
"Ben 1996 Hayrabolu Kooperatif başkanı oldum. İlk 1985'te Hayrabolu Denetim Kurulu üyesi seçildim. Seçileli 37 yıl oldu. 2003'te de Rafet Sezen ile birlikte yönetime girdik. Başkan yardımcısı, yönetim kurulu üyesi oldum ve bugünlere geldik. 2018 -2019 yılı genel kurulunda mevcut yönetimdeki arkadaşlarımla seçildim ve beni başkanlık görevine yine bu arkadaşlarım seçmişti. 
14 Eylül 2021 tarihli önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısında görevimden ayrılmam talep edildi ben de kabul etmedim. Oylama benim isteğim dışında oldu. 4 kişi onay verdikten sonra bu değişiklik mümkün. Avans fiyatla ilgili bir anlaşmazlık oldu. Ben daha yüksek bir fiyat istemedim. diğer arkadaşlarım istedi. Yüksek fiyat bu koşullarda olumsuzluk yaratacaktı. Kuruma zarar vereceğinden ben ve genel müdürümüz farklı düşünüyorduk. Genel Müdürümüz Hakan Çalen de nezaketen bu oylamaya katılmadı 4 arkadaşımızın oyu ile Şafak Kırbiç başkan oldu. Trakya Birliğe hayırlı olsun kuruma zarar gelmemesi için her türlü şeye katlanırım. Piyasa şartlarında kurum alım yapmak mecburiyetinde onun dışında doğru hareket edemezsek aldıkları kararlarla zarara uğratırlar kurum her sene herkese lazım. Ben görevime devam etmek istiyordum ancak üyelerimizin böyle hakları var saygı duyuyorum. Başkanlık süresince kooperatif başkanları, kooperatif müdürleri Trakya Birlik Seksiyon müdürleri ve genel müdür olmak üzere tüm Trakya Birlik camiasına tüm ortaklarımıza teşekkür eder saygılar sunarım. Tüm üreticilerimize bol bereketli harman dönemi dilerim." 
Öte yandan görüşlerini almak istediğimiz yeni Başkan Şafak Kırbiç'e telefonla ulaşamadık.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
TÜ öğrencisine ‘Masterclass Eğitim’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke