ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
39.Bölge Edirne Eczacı Odası Genel Kurul sonrası devir teslim törenini gerçekleştirerek, Ecz.Gürkan Kılıçcıgil ve ekibi görevine başladı…
Haberin Yayın Tarihi: 17-09-2021 07:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ecz. Kılıçcıgil iş başında

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
39.Bölge Edirne Eczacı Odası Genel Kurul sonrası devir teslim törenini gerçekleştirdi. Ecz.Gürkan Kılıçcıgil ve ekibi görevine başladı.
13.Olağan Seçimli genel kurulunu yaparak tek listeyle gidilen seçimde Başkan seçilen Eczacı Gürkan Kılıçcıgil görevi Eczacı Uygar Güler’den devraldı. Devir teslim töreni Oda konferans salonunda yapıldı. Divan Başkanı Ecz Şükrü Ciravoğlu törende konuşmasında şunlara yer verdi:    
"Odamızın seçimli genel kurulu gerçekleştirildi. 11 Eylül tarihinde kongre görüşmeleri öncesinde mevcut oda başkanımız Uygar Güler tarafından divan heyetine devredilmiş olan odamızın idaresi seçim sürecinin neticelenmesine kadar divan heyetinde kalıyor yasa gereği. 12 Eylül Pazar günüde yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu seçilmiş bulunmakta ve dün itibariyle Merkez İlçe Seçim Kurulu'nun mazbataları vermesiyle de yeni yönetim kurulunun seçilmesi resmiyet kazanmış oldu. 6643 sayılı yasa gereği divan başkanlığında olan yönetimi de bugün yaptığımız toplantıyla yeni seçilen yönetim kuruluna devrettik. Onların kendi arasında gizli oyla yapmasını gerçekleştirdik. Bunun sonucunda Gürkan Kılıçcıgil oda başkanlığına, Murat Sezginer saymanlığa, Özlem Dinçer Genel Sekreterliğe seçildi. Ebru Kale de ve Ceyda Varlı arkadaşlarımızda yönetim olarak görevlerini sürdürecekler. Bu şekilde yasal prosedürü tamamlayarak yeni yönetimin çalışma döneminin önünü açmış bulunmaktayız. Bu vesileyle bu noktada görevi devreden geçmiş dönem başkanımız Uygar Güler'e ben bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 
Gerçekten çok zor süreç yaşadık ulusça. Birinci basamak sağlık kuruluşu olarak eczacılar çok zor günler geçirdiler. Tedirgin, yoğun ve büyük mücadele içinde geçen aylardan Bugünlere geldik. Bu süreç hala devam ediyor ama bundan sonra tabiki bir yandan pandemi ile mücadele edilirken diğer yandan Türkiye'nin önemli meslek örgütlerinden biri olan Türk Eczacıları Birliği'nin 39.Bölge Edirne Eczacı Odası kendi idari görevlerini yürütmeye devam edecek. Arkadaşlarımızın başarılı olacağına inancımız tam. Bunu da genel kurulda gösterilen teveccühte hem kendilerine olan güveni göstermiş oldu süresiz olarak, hemde tabanın il ve ilçelerle birlikte eczacıların örgütüne ne kadar sahip çıktığını göstermiş oldu. Halkın sağlığına hizmet konusunda da bize her zaman olduğu gibi bize umut ve güven vermektedir. Kendilerine başarılar diliyorum. Hep birlikte yararlı bir yö-netim dönemi geçi-receğimize inanıyorum.
ECZ.KILIÇCIGİL'DEN ÜYELERE TEŞEKKÜR
Başkan Ecz. Gürkan Kılıçcıgil de seçimde üyelerin gösterdiği güven ve destek için teşekkür edip şöyle konuştu:
"Başta yönetim kurulu olmak üzere göreve seçilen tüm kurullardaki arkadaşlarımızla bu güvene ve desteğe layık olmak için var gücümüzle çalışacağız. Edirne Eczacı Odası kurulduğu 1997 yılından bugüne vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimi ve meslektaşlarımızın mesleklerini yüksek standartlarda yapabilmeleri için bir çok örnek teşkil edecek çalışmalar yapmıştır. Bu bağlamda başta kurucu başkanımız Ecz. şükrü Ciravoğlu olmak üzere görev olan tüm başkan ve  yönetim kurulu üyelerine emekleri için teşekkür ederim.
"ÖZVERİLERİ ASLA UNUTULAMAZ"
Geçen dönemden 2 değerli meslektaşım bu dönem yönetim kurulunda olmayacaklar. Ecz. Uygar Güler ve Ecz. Emine Çebe'ye özel bir teşekkür borçluyuz. Pandemi gibi olağanüstü koşullarda büyük bir özveri ile çalıştılar. Bu özveri asla unutulamaz. Onlara da bu özel teşekkürü borç bilirim. Son olarak pandemi ile mücadelede iki değerli meslektaşımızı kaybettik. Ecz. Süreyya Zıpkınkurt ve Ecz. Fikret Atılgan başta olmak üzere pandemi ile mücadelede kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Yeni dönemin mesleğimiz ve Edirnemize hayırlı olmasını diliyorum."
Meslektaşlarımız için yapacağımız çalışmalar var. Biz yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarla beraber uzun süredir bunu planlamasını yapıyoruz. Meslektaşlarımızı yapacaklarımız içeride kalıyor ama vatandaşlara temas edeceğimiz noktalara değinmek daha doğru olur. Özellikle nöbetlerde eczanelerin bulunması ile ilgili olarak yaşanan sıkıntıların farkındayız. Bununla ilgili çalışmamız olacak. Belediyeden ve Valilik'ten destekte isteyeceğiz. Bazı bölgelerde Keşan'da yoğun olduğu dönemde özellikle nöbetçi eczanelerle ilgili sıkıntılar duyuyoruz. Önümüzdeki dönem bununla ilgili aksiyon alacağız. Diğer meslek örgütleri Tabipler Birliği ve Aile Hekimleri ile birlikte onlarla bir çalışmamız olacak. Vatandaşların sağlık hizmeti konusunda üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yapacağız."
ECZ.GÜLER: BU BAYRAK DEVİR TESLİMİ
Görevi devreden Ecz. Uygar Güler de "Bu bir bayrak devir teslimi" dedi ve şunları söyledi:
"Gürkan kardeşimin söylediği gibi pandemiyle beraber yönetim kurulundaki arkadaşlarla beraber gerçekten zor bir süreçte elimizden geldiğince odamızı yönetmeye, pandemiyle başa çıkmaya çalıştık. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarım büyük özveriyle çalıştılar. Onlara bende teşekkür etmek istiyorum. Yönetim kurulu başkanlığını içim rahat olarak, yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarla beraber Gürkan arkadaşıma devrediyorum. Bizler her zaman onların yanında olacağız. Denetleme kurulundan destek vermeye devam edeceğiz. Yeni yönetimimizin hem Edirne Eczacı odamız hem Türk Eczacıları açısından hayırlı olmasını diliyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
TÜ öğrencisine ‘Masterclass Eğitim’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke