ANASAYFA
26 Haziran 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
72 proje beklemede
Kentin yatırımlarının ele alındığı ve yılın üçüncü Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısı 15 gün önce göreve başlayan Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin'in başkanlığında Deveci Han Kültür Merkez'inde yapıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 05-10-2021 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
72 proje beklemede

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Kentin yatırımlarının ele alındığı ve yılın üçüncü Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Deveci Han Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya 15 gün önce göreve başlayan Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin başkanlık yaptı. 
Yılda dört defa toplanan Edirne İl Koordinasyon Kurulu dün üçüncü toplantısını Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin başkanlığında yaptı. İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Hasan Altundağ, kaymakamlar, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların temsilcileri kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda Vali Yardımcısı Zehin 15 gün önce göreve başladığını belirterek, "İnşallah bundan sonra hep beraber kamu görevini icra etmeye çalışacağız. Uygulanmış olan yatırımlarımızı hep birlikte değerlendireceğiz. Bugün ilimizde yatırımcı bölge ve il kuruluşlarımız, kaymakamlıklarımız, belediyeler, mesleki kuruluşlar, STK'lar ile devam eden yatırımların nakdi ve fiziki gerçekleşme durumları, sorun ve dar boğazları kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu gerektiren hususları görüşerek yatırımların en kısa sürede neticelenmesi konusunda kararlar almak ve bu kararları uygulamasını takip etmek için buradayız" dedi. 
2021 yılı 3. dönem itibari ile kentteki yatırım bölge ve il kuruluşlarının toplam kentin yatırımları hakkında da bazı rakamları sunan Zehin şu bilgi paylaşımında bulundu:
“Kuruluşlarımızca Valiliğimize gönderilen raporlara göre, ilimizde kamu kuruluşlarımızın 2021 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 390 proje yer almaktadır. Bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 8,1 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu projeler için önceki yıllarda 1 milyar TL harcanmış, 2021 yılında da 1,2 milyar TL ödenek kullandırılması öngörülmüştür. Üçüncü yatırım dönemi sonuna kadar yapılan çalışmalar dahilinde 693 milyon TL harcama yapılarak % 58 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde, 2021 yılının üçüncü dönemi sonunda yapılan yatırım harcamalarının 480 milyon TL'sini merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi % 55'tir. Belediyelerimiz ise 213 milyon TL tutarında yatırım harcaması yaparak, % 65'lik bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır. 
390 PROJEDEN 72'SİNE BAŞLANAMADI
Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu yatırım harcamaları sonucu, 2021 yılı üçüncü dönemi sonunda, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 390 projenin 101 tanesi bitirilmiş, 215'i devam etmekte olup 72'sine ise henüz başlanamamıştır. 2 adet proje ise iptal edilmiştir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çatı onarımı yaptırılacak
Kazan onarım işi yaptırılacak
Bina işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke