ANASAYFA
03 Aralık 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Toplu taşımada şoförlere 'aşı kartı' zorunluluğu
Edirne Belediyesi Ekim ayı olağan meclisinde, şehir içi toplu taşımada görev yapan şoförlerden e-nabız sistemi üzerinden oluşturulan karekodlu aşı kartı ve HES kodu ibraz etmeleri zorunlu hale getirilirken, söz konusu belgeleri veremeyenlerin ise yıllık çalışma evraklarını belediye düzenlemeyecek...  Mecliste ayrıca, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın taksilerin tarife ücretlerine zam yapılması ile ilgili madde Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi... 
Haberin Yayın Tarihi: 05-10-2021 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Toplu taşımada şoförlere 'aşı kartı' zorunluluğu

Olgay GÜLER 
Edirne Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. 
Belediye Meclis toplantı salonunda düzenlenen Ekim ayı toplantısında 15'i gündem 6'sı gündem dışı toplam 21 madde görüşüldü. Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'ne dikkat çektiği meclisin açılışında 2021'in ilk 9 ayında toplam 311 sokak hayvanının barınak tarafından sahiplenildiğini duyurdu. Gürkan ayrıca, önceki gün vefat eden Havsa eski belediye meclis üyelerinden Tufan Baş'ın vefatını da üzüntüyle öğrendiğini söyledi. Mecliste ayrıca, İYİ Parti grubunun önergesiyle Şehit Trafik Polisi Serhan Alışkan'ın isminin ailesinin ikamet ettiği sokağa verilmesiyle ilgili madde Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu'na havale edildi. 
ŞOFÖRLERE AŞI KARTI ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
Mecliste dikkat çeken maddelerin başında Edirne'de görev yapan toplu ulaşım araçlarındaki şoförlerden aşı kartı istenmesi oldu. Madde kapsamında, M, S, T ve J plakalı şoförlerden aşı kartı istenmesi ya da HES Kodu ibraz etmeleri, ibraz edemeyenlere ise şoför kartı düzenlenmeyerek, plakaya da yıllık çalışma belgesinin de düzenlememesi kararlaştırıldı. 
SELİMİYE ÇEVRESİ VE KENTSEL TASARIM PROJESİ GÜNDEME GELDİ
Meclis toplantısında Selimiye Camii Çevresi, Kentsel Tasarım Projesi'nin başladığını da hatırlatan Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Proje kapsamında belediye dükkanları ve kafe sera olarak bilinen noktalar kaldırılıyor. Selimiye Camii'nin kuzeybatısındaki park yeniden düzenlenecek. Gündemimizin 10. maddesi bunların projeye uygun bir şekilde düzenlenmesi ile ilgili bir karar" dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi. 
TAKSİLERE ZAM KAPIDA 
Meclis'te ayrıca Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın taksilerin yolcu taşıma tarifelerine zam yapılması talebi de görüşüldü. Mecliste söz konusu talep oy birliğiyle, görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi. 
 EMNİYETE 3 ARAÇ HİBE  
Belediye Başkanı Gürkan ayrıca, emniyet mensuplarının 7/24 görev başında olduğunu, devletin gerekli araç ve donanımı aldığını, ancak özellikle araçların çok sık kullanıldığından dolayı belirli bir zamanda eskidiğini ve araç parklarının yenilenmesine ihtiyaç olduğunu bildiklerini söyledi. Bu nedenle Belediyenin de Edirne İl Emniyet Müdürlüğü'ne bu konuda destek olmak için asayiş hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 adet taşıt alınmasının faydalı olacağını dile getiren Gürkan, "Polis bizim polisimiz, emniyet bizim emniyetimiz ve her zaman milletimizin hizmetinde. Zaman zaman eleştiririz ama dünyada emniyet güçlerine Türk milleti kadar bu kadar sahip çıkan başka bir millet yoktur. Biz Edirne Belediyesi olarak emniyet güçlerimizin bazı ihtiyaçlarını zaman zaman idari kararlarla karşılıyoruz. Bu nedenle Emniyet Müdürlüğü ile bir protokol yapıp bu araçların temini konusunda kendilerine destek olmak istiyoruz" dedi. Yapılan oylamada Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne araç alınarak hibe edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
'10 AYDIR GERİ DOLGU YAPIYORUZ' 
Mecliste ayrıca Gürkan, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Baş'ın yaptığı konuşmasındaki eleştirilerine de cevap verdi. Gürkan, "Maalesef elinizdeki metin çok teknik bir metin. Bu metni sizin yazmadığınızı biliyorum. Biz altyapı çalışmalarına resmi olarak 2019 yılının Aralık ayında başladık. Filli olarak 2020 Ocak ayında başladık. İlk 8 ay, geri dolgu yaptık, maliyet açısından. Ama geri dolguda çökme süresi çok uzun olduğu için bir karar aldık, İller Bankası'na da onaylattık. 10 aydır geri dolgu yapıyoruz" dedi. 
'HERKESE, HERŞEYE RAĞMEN ALTYAPI DA, ÜST YAPI DA BİTECEK' 
İnşaat işinin aradan yıllar geçse de kaybolmadığını belirten Gürkan, "Kim istiyorsa, biz denetime açık bir kurumuz. İller Bankası, Sayıştay, Danıştay… Yapılanların hepsi Edirne topraklarının altında yatıyor. Hodri meydan! Çamur at izi kalsın… O çamuru atarken, o çamur üstüne de sıçrar insanın. Herkes için söylüyorum. Üstüne alan alsın. İş burada, harcanan para da, yapılan işte burada. Recep Gürkan ve arkadaşları bu altyapıyı bitirecek. Ona rağmen, buna rağmen bitirecek. Üstyapısını da bitirecek. Her şeye rağmen, herkese rağmen. Herkes rahat olsun" ifadelerine yer verdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Edirnespor, Edirnelilere emanet
7 bin 260 öğrenciye ücretsiz yemek
İnce: Sandıkta beni satmışlar
Hayvansevere mobbing!
Sınırda soğuk dram
Kardiyolojide yenilikçi yaklaşımlar
İnce: Esad'a mektup gönderdim, görüşmedi
Engelli derneklerinden istek ve çözüm önerileri
Yıldıray Öztürk'ten geceyi ısıtan konser
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke