ANASAYFA
28 Kasım 2021 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ayrımcılıkla mücadele
Türk Kadınlar Birliği Derneği tarafından yürütülen “Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz” Projesi'nin İstanbul Bölge 1. İzleme Raporunun Sonuçları Belediye Nikah Salonu'nda kamuoyu ile paylaşıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 12-10-2021 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ayrımcılıkla mücadele

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Türk Kadınlar Birliği Derneği tarafından yürütülen “Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz” Projesinin İstanbul Bölge 1. İzleme Raporunun Sonuçları Belediye Nikah Salonunda kamuoyu ile paylaşıldı.
Türk Kadınlar Birliği Derneği tarafından yürütülen “Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz” Projesinin İstanbul Bölge 1. İzleme Raporunun Sonuçları, Belediye Nikah Salonunda saat basın toplantısında paylaşıldı. 
Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şube, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Uzunköprü Şube, Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği, Uzunköprü Kent Konseyi Kadın Meclisi, Edirne Çocuk Hakları Derneği, Edirne Barosu Aile Kadın Hakları Komisyonu'nun buluşmasında Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı Eczacı Ayşen Tamergil katılımcılara "Hoşgeldiniz" diyerek çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade etti. 
İzleme raporu sonuçlarına ilişkin basın açıklamasını da proje ortağı Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Üyesi Berrin Özmerdiven okudu. Açıklamada şunlara yer verildi:
"Türk Kadınlar Birliği tarafından yürütülen "Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Müca-delede Güvencelerimiz" Proje-sinin Edirne'de yapılan 1. İzleme Çalışmaları tamamlandı. Türk Kadınlar Birliği, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, cinsiyete dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması bakımından son derece önemli ulusal ve uluslararası hukuki güvenceler sağlayan sözleşmeler ve mev-zuatın yaygınlaştırılması farkın-dalığın artırılması ve uygulan-masının sağlanması amacıyla, AB Delegasyonunun desteğiyle, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin de ortak olarak katkı verdiği "Eşitliğe ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz" Projesini 2020 Ocak ayında başlatmıştır.
İZLEME VE SAVUNUCULUK BECERİLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ HEDEFLENİYOR
35 ilde yürütülen Proje faaliyetleri ile kadına yönelik şiddet ve ayrımcılıkla mücadelede uluslararası sözleşmelerin ve ilgili ulusal mevzuatımızın tanınırlığını ve uygulanmasını sağlamak için yereldeki aktörlerin farkındalığının artırılması, sözleşmelerin/yasaların hayata geçirilmesini sağlayacak izleme ve savunuculuk becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. 
Bu kapsamda Edirne'de hak temelli çalışan kadın kuruluşlarının katılımıyla, çalışma yaşamı, kalıp yargılar ve zararlı uygulamalar ile politik katılım ve temsil ana temalarında ilgili kurum ve kuruluşları nezdinde bir izleme çalışması yürütülmüştür. 1. İzleme çalışmalarına Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şube, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Uzunköprü Şube, Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği katılmıştır. Bundan sonra da devam edecek olan izleme çalışmalarından beklentimiz ulusal ve uluslararası yasal güvencelerimizin hayata geçirilmesine katkı verilmesidir. 
Proje kapsamındaki illerde bu amaca ulaşmak için gerçekleştirilen faaliyetler, ilgili kesimler ile iletişim ve iş birliğinin gelişmesini de sağlayacaktır. Öte yandan bu faaliyetler projenin uygulandığı diğer illerde olduğu gibi Edirne'de de sivil toplum örgütlerinin kurum ve karar verme mekanizmalarıyla tanışmalarına vesile olacak, yeni iş birliklerinin oluşmasını sağlayacak ve katılımcılık açısından da önemli bir artı değer katacaktır."
İstanbul bölge mentörü Dilşat Aktaş da 35 ilde yürütülen proje faaliyetlerine özetle değindi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çocuk oyun grubu ve kauçuk malzeme satın alınacak
Engelli asansörü yaptırılacak
Belediye gayrimenkul kiralayacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama