ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Arasta orta kapı kapandı
Uzun zamandır Selimiye Meydanı'nda düzenleme çalışmasını sabırla bekleyen 79 esnafı bulunan Arasta'nın orta kapısı güvenlik nedeniyle kapatıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 13-10-2021 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Arasta orta kapı kapandı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Selimiye Meydan düzenlemesi kapsamında Arasta orta kapı da kapatıldı. Selimiye otoparkı hafta sonunu geçici kullanıma açılacak.
Uzun zamandır Selimiye Meyda-nı'nda düzenleme çalışmasını sabırla bekleyen 79 esnafı bulunan Arasta'nın orta kapısı da güvenlik nedeniyle kapatıldı. Kapatılan Selimiye Otopar-kı'nın yarısını hafta içi belediye per-soneli, hafta sonu da halk ve ziyaretçi kullanımına açılacak. Diğer yarısını firma araçları kullanacak. Yıkılan Gazi İlkokulu alanında otopark düzenleme çalışması yapılacak ve yönlendirme tabelaları da konarak halkın ziyaret-çilerin kullanımına sunulacak. 
"NİHAYET"
Arasta Dernek Başkanı Adem Bayrak da sabırla uzun zamandır meydan düzenlemesini bekledik-lerini şimdi de sabırla tamamlanmasını bekleyeceklerini belirtti ve şunları söyledi:
"Uzun zamandır meydan çalışmasını bekliyorduk. Nihayet başladı. İş takviminde belirtilen sürede çalışmaların biz de tamamlanmasını istiyoruz. Projenin Selimiye ve çarşımıza yakışan bir çalışma olacağını düşünüyor ve bekliyoruz. 79 esnaf aynı heyecanı yaşıyor. Çarşımızın orta kapısı güvenlik nedeniyle geçici olarak çalışma bitene kadar kapatıldı. Sabırla çalışmanın başlamasını beklediğimiz gibi aynı sabırla çalışmanın tamamlanmasını bekleyeceğiz. 
Selimiye otoparkı geçen hafta kullanıma kapatıldı. Yarısı belediye personeli yarısını da firma araçları kullanacak. Yıkılan Gazi İlkokulu alanında otopark olarak düzenleneceğini öğrendik. Cumartesi Pazar günü Selimiye otoparkının da geçici olarak halkın kullanımına açılacağı bilgisini de aldık. Gazi İlkokulu alanının da en kısa sürede düzenlenip gerekli yönlendirme tabelaları da konarak kullanıma hazır hale getirilecek buna da sevindik. Çarşımıza gelen ziyaretçilerin ve müşterilerimizin esnafımızın otoparka ihtiyacı var. 
"PROJE HARİKA"
Meydan düzenlemesi tamamlandığında orta kapımız yeniden açılacak ve işlerimizin daha da açılacağını umut ediyoruz proje çok harika. Bu çalışma sonrası işlerimiz canlanacaktır. Emeği geçen herkese tüm yetkililere teşekkür ederiz. Sabırsızlıkla beklemedeyiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
U18 Futbol Ligi'nde perde açılıyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke