ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Tabakoğlu oturum başkanı
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği tarafından düzenlenen Türkiye'nin en geniş katılımlı kongrelerinden biri olan Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi'nde oturum başkanlığı yaptı…
Haberin Yayın Tarihi: 14-10-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Tabakoğlu oturum başkanı

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) tarafından düzenlenen Türkiye'nin en geniş katılımlı kongrelerinden biri olan Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi'nde oturum başkanlığı yaptı.
Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) tarafından düzenlenen ve akciğer sağlığı alanında ülkemizin en önemli kongrelerinden biri olan Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi, 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi. COVID-19 nedeniyle sanal olarak ve kontrollü koşullarda normal katılımla gerçekleşen kongreye, yurt içi ve yurt dışından toplam 246 bilim insanı katkı sundu. Salgınla ilgili yaşanan son gelişmelerin de ele alındığı kongrede, akciğer sağlığı alanında küresel bilgi ve gelişmelerin yanı sıra tanı, tedavi ve izlemdeki yeni yaklaşımlara yer verildi.
Akciğer sağlığı ve hastalıkları ile ilgili tüm konuların alanında uzman bilim insanları tarafından tartışıldığı Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi'nde, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu başkanlığında “Pulmoner Emboli Tedavisinde Tartışmalı Konular” başlıklı bir panel düzenlendi.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Doç. Dr. Ercan Kurtipek'in oturum başkanlığı yaptığı panelde Prof. Dr. Nuri Tutar, Prof. Dr. Francis Couturaud ve Doç. Dr. Serhat Erol konuşmacı olarak yer aldı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Tutar “Submasif Embolide Yaklaşım” Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat Erol “Ayaktan Tedavi Kime, Nasıl?” ve Fransa Universite de Bretagne Occidentale Göğüs Hastalıkları Kliniği'nde görevli Prof. Dr. Francis Couturaud “Antikoagülan Tedavi Süresi Ne Kadar?” başlıklı çalışma ve sunumlarıyla kongreye katkı sundular.
Yerli ve yabancı, alanında uzman bilim insanlarının katkılarıyla gerçekleşen panelde, akciğerlerde tıkanmış bir kan damarı nedeniyle oluşan pulmoner emboli tedavisinde uygulanan güncel yaklaşımlar ile tedavide uzun süreden beri önemini koruyan yöntemler tartışıldı.
Ülkemizde göğüs hastalıkları tarafından takip ve tedavisi yapılan hastalıklar ile ilgili güncel bilgiler, yeni tanı ve tedavi yöntemleri, karşılaşılan ilginç olgular ve klinik problemlerin tüm yönleriyle ele alındığı kongrede, son yıllarda yapılan çalışmalardan yeni yayımlanan rehberlere, simülasyon merkezlerinden olgu konseyleri ve pratik eğitimlere kadar katılımcılara zengin bir içerik sunuldu.
Bilim insanlarının uzman oldukları konularda üç gün süresince görüşlerini paylaştığı kongre, toplam 41 oturumda gerçekleşti. Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenen kongrenin başkanlığını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Çiledağ yaptı.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
U18 Futbol Ligi'nde perde açılıyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke