ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘2023'te oy pusulasındayız’
Memleket Partisi, Parti Meclisi Üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ilçe başkanlarının katılımıyla Edirne merkez ve ilçelerinde basın toplantısı düzenledi…
Haberin Yayın Tarihi: 14-10-2021 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘2023'te oy pusulasındayız’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Memleket Partisi, Parti Meclisi Üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ilçe başkanlarının katılımıyla Edirne merkez ve ilçelerinde basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Oktay Bozkurt, "Örgütlenme başarısı umudun doğal sonucudur" dedi. 
Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı V. Gülcan Bozan, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci , Enez İlçe Başkanı Osman Tezer, İl Disiplin Kurulu Başkanı Ender Aksoy parti binasında Edirne yerel basınıyla buluştu. İl Başkanı Bozkurt, "Partimiz 2023'te planlanan ilk seçimlerde oy pusulasında yerini alacaktır" dedi ve şunları söyledi:
"2023'te OY PUSULASINDAYIZ"
"Memleket Partisi Edirne İl örgütü olarak, 1. Olağan Kurultayımızı tamamlamış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşamaktayız. Memleket Partisi 2023'te planlanan ilk seçimlerde oy pusulasında yerini alacaktır. 3 ay içerisinde seçimlere girme hakkını kazanan başka bir parti görülmemiştir. Bu örgütlenme başarısı ve bir umudun doğal sonucudur. Memleket Partisi'nin seçimlere girme hakkını kazanması, Türkiye'nin geleceği için çok önem arz etmekteydi. Sıkışmış, kutuplaşmış, kadrolaşmış bir Türkiye'nin kimseye faydası olmadığını görüyoruz. Bu durumdan fayda görenlerin mutlu azınlıklar olarak kalma arzusu memleketimize zarar vermektedir. 
Bir tarafta 'yeter ki gitmeyeyim' diğer tarafta 'yeter ki gitsin' siyasetinin ilkesiz ve onursuz kararları vatandaşlarımıza her gün zarar vermektedir. 
"UCUBE SİSTEMDEN İÇ DİNAMİKLERİMİZLE ÇIKACAĞIZ"
Genel Başkanımız Muharrem İnce, 3 yıl önce 'Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olacak' dediğinde abarttığını düşünenler olmuştu. Geldiğimiz nokta bunun ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Bu basit bir hesabın öngörüsüydü. Adaletin doğru işlemediği, liyakatin olmadığı, kararların keyfi olduğu bir sistemin kaçınılmaz sonuçlarını yaşıyoruz. Meclisin çalıştırılmadığı, keyfi kararlar ile ülkenin yönetildiği, denetlemenin olmadığı ve adil yargılanmanın olmadığı ucube bir sistemin içine hapsolmuş durumdayız. Bu durumdan çıkacağız. Bu durumdan kendi iç dinamiklerimizle çıkacağız. Kimseden emir almadan kimseyle kapalı kapılarda hesap kitap yapmadan, gizli anlaşmalar yapmadan çıkacağız. İlkelerimizden taviz vermeden çıkacağız. Adaletin işlediği, liyakatin yüksek olduğu, bilime inanan, laik ve Atatürk ilkelerinde bir Türkiye için mücadele edeceğiz. 
"ARTIK SAHAYA İNİYORUZ"
Memleket Partisi işte tam da bu yüzden tam zamanında kurulmuştur. Ekonomi, sağlık, eğitim, yargı ayaklar altındadır. Ne bir sistem vardır ne bir planlama. Memleket Partisi olarak biz bunları düzeltemeye talibiz. 3 koltuk fazla kapma siyasetinin Türkiye'nin çeyreğini bile ikna etmeye yetmediğini görmek gerekir. Vatandaş sadece çözüm istemiyor. Çözüme ikna olmak istiyor lakin 20 yıl kaybettik bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Bizim çözümlerimiz var. Vatandaşı da nasıl ikna edeceğimizi biliyoruz. Artık sahaya iniyoruz. Partimiz resmiyete kavuştuğuna göre önümüzde seçimlere kadar sıkı çalışmamız gereken bir dönem var. 2023 seçimlerinde partimiz oy pusulasında yer bulurken üyelerimizin de desteğini aldığı takdirde genel başkanımız Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayımız olacaktır.
Edirne örgütü olarak en hızlı örgütlenen illerden biri olduk. En hızlı sahalarda olanlarda yine biz olacağız. Bu yolda Edirne'mizden Parti Meclisi'ne rahmetli vekilimiz Erdin Bircan'ın oğlu Erdem Bircan'ı 11. sıradan seçmiş olmamız ve kendisinin genel sekreter danışmanı olarak atanması da bizler için ayrıca sevindiricidir. 
"PARTİMİZ BÖLEN DEĞİL BÖLENLERE ENGEL OLANDIR"
Bu vesile ile Edirne'miz ve genel merkezimiz arasında koordineli ve doğru bilgi akışıyla çalışacak olmamız bizleri daha güçlü kılacaktır. Bize “bir bölen” diyenlerin hepsi “aman tadımız kaçmasın” diyerek korkanlardır. Uyguladıkları algı operasyonları ile vatandaşlarımızı kandırmaktadırlar. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en çok oyu alan kazanmaz. Bu bir belediye başkanlığı seçimi değildir. En çok oyu alan kişi %50yi geçemediği takdirde tekrar seçime gidip 2. turda tekrar en güçlü rakibi ile yarışmak zorundadır. Halbuki Belediye seçimlerinde en çok oyu almış aday %20 almış olsa bile seçimi kazanmış sayılır. Hangi matematik hesabı bu sistemde muhalefetten birinin çıkmasına bölen diyebilir? Erdoğan karşısında %50'den fazla oy alan biri var da biz mi engel olduk? Memleket Partisi bölen değil bölenlere engel olandır. 
Cumhuriyetimize düşman, Atatürk'e kini olanların adını Cumhurbaşkanlığı adaylıklarında artık görmüyorsak bunu bizim çıkışımız sağlamıştır. Böyle bir hatayı yaparlarsa bizim varlığımız bölen mi olur yoksa birleştiren mi? Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ne kadar çok aday olursa o kadar çok küskün kendine yakın hissettiği aday için sandığa gider. “O aday olursa ben oy vermem” diyenler oy vermediklerinde Erdoğan'a destek olmuş."
Merkezden sonra sırasıyla basın toplantısı Uzunköprü, Keşan ve Enez ilçe başkanlıklarında da gerçekleştirildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
TÜ öğrencisine ‘Masterclass Eğitim’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke