ANASAYFA
22 Ekim 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Vali'den çocuklarla trafik dersi
Edirne'de 2019'da açılan ve pandemi dolayısıyla eğitimlere ara verilen Trafik Eğitim Parkı'nda yeni dönemle birlikte eğitim çalışmaları yeniden başladı...  Çocukların trafik, sağlık, çevre ve acil durum eğitimleri alabildiği parkı gezen Edirne Valisi Ekrem Canalp, eğitime katılan öğrencilerle birlikte eğitim aracı sürdü... 
Haberin Yayın Tarihi: 14-10-2021 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Vali'den çocuklarla trafik dersi

Olgay GÜLER
Edirne'de 2019'da açılan ve pandemi dolayısıyla eğitimlere ara verilen Trafik Eğitim Parkı'nda yeni dönemle birlikte eğitim çalışmaları yeniden başladı.
Edirne'de çocukların trafik eğitimi başta olmak üzere, çevre, sağlık ve acil durum gibi eğitimleri alabilmesi amacıyla kurulan Trafik Eğitim Parkı, yeni eğitim-öğretim dönemiyle yeniden açıldı. Çocuklarda erken yaşlarda farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı parkı ziyaret eden Vali Ekrem Canalp, pandemi nedeniyle bir süre ara vermek zorunda kaldıklarını eğitimlere yeni dönemde kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Vali Canalp'e ziyaretinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vali Yardımcısı Yusuf Güler ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri eşlik etti. 
'ÇOCUKLARIMIZ TRAFİK EĞİTİMİ İLE ENTEGRE BİR ÇOK EĞİTİM ALIYOR' 
Edirne Trafik Eğitim Merkezi'nin Türki-ye'ye örnek olacak nitelikte trafik eğitimi verdiğini belirten Vali Canalp, "Çocukları-mız buraya geldikleri zaman trafik eğitimi ile entegre olabilecek diğer eğitimleri de burada alma imkanları buluyor. Trafik eğitimleri dediğimiz zaman bunun içerisine polisin, jandarmanın vereceği eğitim giriyor ama aynı zamanda bir acil durum eğitimi olarak ilk yardım eğitimi de aslında bunun bir parçası. Dolayısıyla trafik eğitimi ile entegre olacak şekilde evlatlarımıza biz burada acil yardım eğitimlerinin de ilk nüvelerini burada tanıma imkanı buluyorlar. Aynı zamanda sağlıklı yaşam eğitimi de İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli uzmanlarımızın gözetimi altında almış oluyorlar. Gene aynı şekilde çevre bilinci, sıfır atık eğitimini de bu merkezde alıyorlar. Bunun dışında belediyemizin İtfaiye birimi vasıtasıyla da yangın güvenliği eğitimi de kendilerine veriliyor" dedi. 
'5 BİN 700 ÖĞRENCİ EĞİTİMDEN FAYDALANDI' 
Edirne'nin köyleri de dahil genelinde 5 bin 700 öğrencinin merkezdeki eğitimden faydalandığını dile getiren Vali Canalp, "Pandemi süreci içerisinde okullarımızla birlikte buradaki eğitim sürecine de olağan şekilde ara vermek durumunda kaldık. Ancak bundan sonraki süreçte eğitimlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz ve Edirne'nin on binlerce öğrencisi yıllar boyunca burada kurmuş olduğumuz tesiste eğitim alma imkanına sahip olacaklar. Bu sürekliliği olan bir mekanizma şeklinde devam edecek" diye konuştu. 
'HERKESE ÖRNEK OLMASI GEREKEN BİR TESİS' 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da tesisin herkese örnek olması gerektiğini kaydetti. Gürkan, "Buradaki her bir eğitim kendi başına çok değerli ama bunların bir arada olması bunları anlamlı hale getiriyor. Trafik eğitimi, çevre eğitimi, yangın güvenliği, sağlık gibi eğitimlerin hepsi birbirinden kıymetli eğitimler. Bunlar çocuklarımızı yaşam boyu, doğumdan ölüme kadar birlikte yaşayacağı kavramlar. Hem yapımı hem de kapasitesi anlamında, ondan da öte işletme mantığı anlamında herkese örnek olması gereken bir tesis. Bu ülkenin çocukları için ne yapsak azdır" ifadelerini kullandı. 
Vali Canalp ve Belediye Başkanı Gürkan, Trafik Eğitim Merkezi'nde eğitim alan çocuklara katılarak birlikte araç kullandı. Öğrencilerin yangın eğitimine de katılan Vali Canalp ve Belediye Başkanı Gürkan, tesisi gezerek görevlilerden bilgi aldı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Talatpaşa'ya oya ağacı
‘Terazi şaştı!’
Mülteciye Yunan mezalimi
Edirnespor'dan Tuncaspor'a destek
Zam talebi yağmuru
Pedallar Cumhuriyet aşkına
Edirne YÖREX'de
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
TÜ öğrencisine ‘Masterclass Eğitim’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke