ANASAYFA
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gürkan'dan 'çevre' imzası
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, imzaladığı İklim ve Enerji için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi ile bölgedeki sera gazı emisyonlarını azaltmayı, dayanıklılığı artırmayı, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmayı ve enerji yoksulluğuyla mücadele edileceğini taahhüt etmiş oldu…
Haberin Yayın Tarihi: 15-10-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gürkan'dan 'çevre' imzası

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İklim ve Enerji için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni (Covenant of Mayors for Climate &Energy) imzaladı. Söz konusu sözleşme ile Gürkan, bölgedeki sera gazı emisyonlarını azaltmayı, dayanıklılığı artırmayı, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmayı ve enerji yoksulluğuyla mücadele edileceğini taahhüt etmiş oldu.
Bugünün ve gelecek nesillerin refahını sağlamak için bugünden adımlar atabileceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, 2007 yılından itibaren Avrupa konseyi yerel ve bölgesel yönetimler kongresi tarafından koordine edilen ve tüm Avrupa'yı kapsayan bir girişimdir. Her yıl farklı temalarla kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftasının 2021-2022 dönemi teması “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” olarak belirlenmiştir. Çevreyi korumak, iklim değişikliğiyle mücadele etmek, dayanıklılığı güçlendirmeye yönelik yerel eylemlere ve bölgesel yetkililerin bunu çalışma planlarına nasıl entegre edebileceğine odaklanmaktadır” dedi.
Biz de Edirne Belediyesi olarak bu harekete katkı sağlamak adına 4 Ekim 2021 tarihli Belediye Meclisimizde “Daha Adil, İklim Açısından Nötr Bir Avrupa İçin Harekete Geçmek için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi” konusunu gündeme alarak değerlendirdiklerini ve oy birliği ile imzacı olma kararı aldıklarını belirten Gürkan, “15 Ekim Yerel Demokrasi Haftası ve “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” 2021-2022 temasına ithafen, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini imzalıyorum. Yerel Yönetim olarak bölgemizde, halkımızla yapacağımız çalışmalarla bölgemizdeki sera gazı emisyonlarını azaltmaya, dayanıklılığı artırmaya ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmaya ve enerji yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi taahhüt ederek, tüm halkımızın Avrupa Yerel Demokrasi Haftasını içtenlikle kutluyorum” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Sanatın Girmediği Ev Kalmayacak: Wombhobby Hobi Atölyesi
Sokak yol-kaldırım ve düzenleme işleri yaptırılacak
Medikal gaz alımı yapılacak
Bina onarım işleri yaptırılacak
Medikal Giyime Dair Her Şey: Medikal Dolap
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke