ANASAYFA
09 Aralık 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Tabakoğlu, ‘Yeşil Çay Sohbetleri’nin konuğu
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen “Yeşil Çay Sohbetleri”'nin bu haftaki konuğu Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu oldu.
Haberin Yayın Tarihi: 21-10-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Tabakoğlu, ‘Yeşil Çay Sohbetleri’nin konuğu

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen “Yeşil Çay Sohbetleri”'nin bu haftaki konuğu Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu oldu.
Edirne Yeşilay Şubesi tarafından Edirne Valiliği Devlet Konukevinde gerçekleştirilen programa; Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Başkanı Müzekka Bayrak, Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence, Edirne Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşilay Üye ve Gönüllüleri ile Trakya Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu katılım sağladı.
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun konuşma yaptığı gecede; başta tütün bağımlılığı olmak üzere genel anlamda “Bağımlılık” konusu ele alındı. Tabakoğlu tarafından; “Tütün, Alkol, Madde, Teknoloji ve Kumar bağımlılığı konularında katılımcılar bilgilendirildi. Tabakoğlu bilgilendirme konuşmasından sonra; Bağımlılıkların vücuttaki etkilerinden bahsederek, sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaptı. Tabakoğlu  zararlı alışkanlıklardan uzak yaşamanın sırrının güzel ahlak sahibi olmaktan, medeniyetimizin değerlerini yaşamaktan geçtiğini belirtti.
Geleneksel Yeşilay Çay Sohbetlerinin planlamasını gerçekleştiren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, eğitim sonunda yaptığı konuşmada; “Yeşilay 100 yıldır var olan ve bağımlılıklar alanında bir çok çalışma gerçekleştiren, kamuya yararlı dernekler statüsünde yer alan bir sivil toplum kuruluşudur. Yeşilay olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan biri olan, geleneksel hale getirdiğimiz ve her ay farklı günlerde planlamaya çalıştığımız “Yeşilay Çay Sohbetleri” kapsamında alanında uzman kişileri, Yeşilay Üye ve Gönüllülerimiz ile buluşturuyoruz. Bugün burada Edirne Yeşilay Şubesi işbirliği ile Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun katılım sağlayıp “Bağımlılıklar” konusunda söyleşide bulunduğu gecede bir araya geldik. Tütün, Alkol, Madde, Teknoloji ve Kumar bağımlılıkları alanında Ülkemizde ve Dünya'da gerçekleştirilen çalışmaları Sayın Rektörümüzden dinledik.  Geçmişten günümüze “Bağımlılıklar” konusunun sentezlendiği ve önemli noktalara vurgu yapılan gecede, tecrübelerini ve akademik çalışmaları bizlere aktaran, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na Yeşilay ailesi olarak teşekkür ediyorum. Yeşil Çay Sohbetlerimiz her ay farklı konuklar ve farklı konular ile devam edecek. Yeşilay'a gönül veren herkesi sohbetlerimize davet ediyorum” dedi.
Program sonunda Edirne Yeşilay ailesi tarafından, sağlıklı yaşamı desteklemek için oluşturulan Yeşilay Bisiklet Topluluğu (YEŞİLBİS) Bisikletçi forması; Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç tarafından hediye edildi. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'yi yasa boğan kaza
Mimar Ali Erol üzdü
Aramızdan ayrılanlar
Cansu dev derbiyle tarihe geçti
Üner: Erçevik'in yaptığı etik değil
İnce’den söz vermeme tepkisi
ETUS'tan 'mazot' sitemi
Bu akşam tango rüzgarı esecek
‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’
3 köy taşkından kurtulacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama