ANASAYFA
09 Aralık 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in soru önergesine verdiği yanıtta, Keşan'da petrol ve doğalgaz aramaları nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilerin alacaklarının Ağustos ayını takiben bir ay içerisinde ödeneceğini belirtmesene rağmen hala ödenmediğine dikkat çekerek, ”Bir an evvel yok ettiğiniz ürünlerin karşılığını ödeyin” dedi….
Haberin Yayın Tarihi: 22-10-2021 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Parasını alamayan çiftçi nasıl ekecek?’

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in soru önergesine verdiği yanıtta, Keşan'da petrol ve doğalgaz aramaları nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilerin alacaklarının Ağustos ayını takiben bir ay içerisinde ödeneceğini belirtmesene rağmen hala ödenmediğine dikkat çekerek, ”Parasını alamayan çiftçi tarlasını nasıl ekecek?” diye sordu.
TBMM'de bir açıklama yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu çiftçinin yeniden tarlasına ekim yapabilmesi için alacağının bir an önce ödenmesi gerektiğini ifade etti. Konuya ilişkin verdiği soru önergesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanının Ağustos ayında verdiği cevapta bir ay içinde çiftçinin alacağının ödeneceğini belirtmesine rağmen halen ödemelerin tamamlanmadığını hatırlatarak şunları söyledi: 
“Keşan ilçemizde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, buğday hasadına az bir zaman kala petrol ve doğal gaz araması yaptı. Çiftçi hasadını yapamadan ürünleri telef oldu. Aynı durum, ayçiçeği hasadında da devam etti. 
Hasattan sonra bu aramaları yapın' çağrılarımız ne yazık ki karşılık almadı. Bu durumu da burada yani Mecliste dile getirdim. Ayrıca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına soru önergesi verdim. Haziran ayında vermiş olduğum soru önergesine, Bakan, ağustosta verdiği cevapta, çiftçilerin zararlarının ödenmeye başlandığını ve bir ay içinde tamamlanacağını söyledi. Şimdi, buğday ekim zamanı geldi ama ortada tamamlanan bir ödeme yok. 
Çiftçinin daha fazla mağdur olmaması için, devlet olarak verilen sözün tutulması için acil olarak ödemelerin tamamlanması çağrısında bulunuyorum. Çiftçi, maliyetler nedeniyle zaten tarlasını ekmekte zorlanıyor. Bir an evvel yok ettiğiniz ürünlerin karşılığını ödeyin.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'yi yasa boğan kaza
Mimar Ali Erol üzdü
Aramızdan ayrılanlar
Cansu dev derbiyle tarihe geçti
Üner: Erçevik'in yaptığı etik değil
İnce’den söz vermeme tepkisi
ETUS'tan 'mazot' sitemi
‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’
Bu akşam tango rüzgarı esecek
3 köy taşkından kurtulacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama