ANASAYFA
15 Ağustos 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Çevreci pedallar
EBİS Başkanı Sadi Çalışkan, bisiklet sporunu amatör ruh ve sevgiyle her kesime sevdirmenin ve yaygınlaştırmanın yanısıra çevrenin korunmasını gündemde tutmak ve sahip çıkmanın da önemli ilkeleri olduğunu söyledi...
Haberin Yayın Tarihi: 05-06-2012 12:31
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Çevreci pedallar
Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) Başkanı Sadi Çalışkan, bisiklet sporunu amatör ruh ve sevgiyle her kesime sevdirmek, yaygınlaştırmanın yanısıra çevrenin korunmasını gündemde tutmak ve sahip çıkmanın da önemli ilkeleri olduğunu söyledi.
EBİS Başkanı Çalışkan 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar gerçekleştirdikleri etkinliklerle doğal alanların korunması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve çalışacaklarını belirterek şöyle dedi:      
“1972 yılında İsveç'in Stockholm kentinde toplanan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olması kararlaştırılmış olup, her yıl Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak değerlendirilmektedir. 1972’den bu yana geçen 40 yıl içinde çevre sorunları çığ gibi büyümüştür. O tarihte birer teori olarak görülen sera etkisi, ozon tabakasındaki delik, küresel ısınma, su kıtlığı ve çölleşme artık acil çözüm bekleyen sorunlar olarak önümüzde duruyor. Bu şartlar altında tüm kişi kurumlar çevre sorunlarını dikkate almak, kendilerine düşen sorunluluğu üstlenmek ve eyleme geçmek zorundadır.
Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) olarak bisiklet sporunu amatör ruh ve sevgiyle her kesime sevdirmek, yaygınlaştırmak en önemli ilkelerimiz ve inancımız oldu. Bunu da derneğimizin yapmış olduğu faaliyetlerle göstererek bisikletçi ruhunu en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz.
Tabii ki bizim diğer ilkelerimiz ve amaçlarımızdan biri de çevrenin korunmasını gündemde tutmak ve sahip çıkmaktır. İlimiz, bölgemiz ve ülkemizde çevremizi etkileyen her türlü işlem ve eylemi takip etmekte, düzenlediğimiz etkinliklerle toplum duyarlılığını arttırmaya çalışmaktayız.
Kulübümüz Kazdağları  Ayazma, Uçmakdere, Trakya Bisiklet Turu vb. etkinlikleri düzenleyerek bölgemizdeki doğal alanların korunması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunmaya çalıştık ve çalışacağız. Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak dileklerimizle Dünya Çevre Günü kutlu olsun.
Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
Kırtasiye malzemesi alınacak
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke