ANASAYFA
26 Haziran 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Hızlı Tren'e kredi desteği
AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD), İstanbul'dan Bulgaristan sınırına kadar olan yüksek hızlı demiryolu hattının 67 km'lik bölümünün inşası için 150 milyon Euro kredi vereceğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 20-11-2021 06:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Hızlı Tren'e kredi desteği


AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD), İstanbul'dan Bulgaristan sınırına kadar olan yüksek hızlı demiryolu hattının 67 km'lik bölümünün inşası için 150 milyon Euro kredi vereceğini söyledi.
Bankanın yönetim kurulu tarafından 10 Kasım 2021'de onaylanan ve imzalanan finansmanın Bölge için ve Türkiye için önemine vurgu yapan Aksal, söz konusu kredinin, Türkiye'nin düşük karbon ekonomisine geçişini daha da destekleyeceğini belirterek şunları söyledi:  .
“Halkalı  Ispartakule, Ispartakule  Çerkezköy ve Çerkezköy  Kapıkule olmak üzere 3 kısımdan oluşan hattın, Ispartakule-Çerkezköy kesimi, Halkalı-Kapıkule demiryolu hattının bir parçası. Bu Hat ise, AB Trans-Avrupa Taşımacılık Ağı'nın bir parçası.Proje tamamlandığında Türkiye'den AB'ye ve AB'den Türkiye'ye güvenli, sürdürülebilir ve düşük karbonlu yolcu ve yük taşımacılığı sağlayarak bağlantı ve ticareti geliştirecek çok önemli bir adım olacak inşallah.
Ispartakule-Çerkezköy demiryolu kesimi, EBRD'nin ihale kuralları ile çevresel-sosyal standartlara uygun olarak ihale edilecek ve inşa edilecek. Ülkemizin ulaşım konusunda 19 yıldır katettiği mesafeye, ulaşım teknolojilerinde yaşanan gelişmelere baktığınızda artık Türkiye sadece kendi içerisinde değil Dünya'yı birçok sektörde birbirine bağlayan bir konumda ulaşım ağına sahip olacak.
Ispartakule-Çerkezköy demiryolu hattı projesi Türkiye'nin iç ve sınır ötesi bağlanabilirliğini geliştirmesine önemli bir katkı sağlayacak ve gelecek zamanlarda bu yatırım  desteklerinin artması içinde bir zemin oluşturacak. Ayrıca Pekin'den Londra'ya demir ipek yolunun yeniden canlanmasının dünya ticaretine ve ülkelerarası ağlara sağlayacağı fayda düşünüldüğünde Türkiye'nin konumu ayrı bir öneme sahiptir. ”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çatı onarımı yaptırılacak
Kazan onarım işi yaptırılacak
Bina işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke