ANASAYFA
09 Aralık 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Oyunu bozmaya geliyoruz’
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Tuğrul Ķihtir ve GİK Üyelerinden oluşan heyet, Edirne'de çiftçi ve esnafın sorunlarını yerinde görmek ve partilerinin bu konularda görüşlerini aktarmak amacıyla iki günlük ziyaret programını dün başlattı… 
Haberin Yayın Tarihi: 25-11-2021 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Oyunu bozmaya geliyoruz’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE, Siyaset Akademisi, Sağlık ve Engelliler Bölümü Başkanı Doç.Dr. Tuğrul Ķihtir ve GİK Üyelerinden oluşan heyet, çiftçi ve esnafın sorunlarını yerinde görmek ve partilerinin bu konularda görüşlerini aktarmak amacıyla iki günlük ziyaret programını dün başlattı. 
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE, Siyaset Akademisi, Sağlık ve Engelliler Bölümü Başkanı Doç.Dr. Tuğrul Ķihtir ve GİK Üyelerinden oluşan heyet, çiftçi ve esnafın sorunları ve partilerinin çözüm önerilerini açıklamak amacıyla Hilly Hotel'de kahvaltılı basın toplantısı yaptı. 
"TOPLUMUN OMURGASI ÇİFTÇİ VE ESNAFIMIZDIR"
Edirne İl Başkanı Ayşe Karadaş, "Fakirleştirilen Türk çiftçisinin sorunları giderek büyüyor. Buda uzun vade de değil çok yakın zamanda bir gıda sıkıntısına yol açacak. Salgın ile aşırı baskı altında kalan esnafımız var. Toplumun omurgası esnaf ve çiftçilerdir. Esnafa verilemeyen destekler var ve esnaf büyük bir sıkıntı içerisinde. Sorunları çözmek için partimiz çalışıyor" dedi.
"EDİRNE'SİZ TÜRK TARİHİ OLMAZ"
Genel Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Tuğrul Kihtir de, partilerinin Edirne'ye de çok büyük bir değer verdiğini belirterek söze başladı ve şöyle konuştu:
Biz söylemi ile duruşuyla ilkesi ile Türk halkının taban hareketi olarak Türk halkının laik olduğu geleceği sağlama doğrultusunda hızla ilerliyoruz. Tüm ülkede teşkilatlanmamızı tamamlıyoruz. Zafer Partisi olarak Edirne'ye gelişimizin ikinci seferi Edirne çok önemli bir serhad şehrimizdir. Edirne 'siz bir Türk tarihi olmaz. 
"OYUNU BOZMAYA GELİYORUZ"
Türkiye'de insanlar yıllarca milliyetçi, ulusalcı diye ayrıştırılmaya çalışıldı ve bunda kısmen de olsa başarılı olundu. Mezhep, inanç, fikriyat temelinde insanlar ayrıştırıldı. Biz bu oyunu bozmaya geliyoruz. Biz Türk halkının ortak bilinç, çıkar ve geleceğinde Türk halkının yararına ne varsa onu yapacak anlayışı temsil ediyoruz.
Türkiye'de şu anda 8 milyonu aşkın sığınmacı var. Bu bir insan hakları boyutu dışında ele alınmalı. Dünyanın hiçbir yerinde nüfusun yüzde 10'u bir anda içeriye alınmış yabancılardan oluşamaz. İnsan hakları konusunda bize ahkam kesenler kendi ülkelerine sığınmacı almamakta, seçerek almakta ve sığınmacıları geri göndermekten de çekinmemektedir.
Türk halkı önce gün 13 lirayı gören dola karşısında ezilmekte, açlıktan utancından intihar etmekte ve artık kendi geleceğine sahip çıkmak istemektedir. Zafer Partisi Türk halkıdır. Türkiye'nin kurucu ilkelerine bağlı, Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinde Türk milliyetçiliğini birleştiren partidir. Atatürk Türk milliyetçisidir. Türkiye'nin kuruluş değerlerini oluşturan 6 temelden bir tanesi de milliyetçiliktir. Milliyetçilik konusu zamanla Türk halkına yabancılaştırılarak marjinalleştirilmiştir.
Atatürk'ü doğru tanımalıyız. Atatürk'ün ilkelerine sahip çıkıyoruz. Türk tarihine, Türkiye'nin geleceğine sahip çıkıyoruz. Biz çocukken Türkiye kendi tarımsal ihtiyacını karşılayan ve ihraç eden bir ülke durumundayken şu anda sarımsağa kadar her şeyi ithal ediyoruz. Türkiye ve Türkler buna laik değildir. Türkler ürettikleri, birleştikleri için binlerce yıl başarılı olmuş insanlardır. Türk demek ortak masada, ortak ilkelerde birleşmek demektir. Türk demekte ırkçılık yoktur. Nasıl Fransız, Rus demek te bir ırkçılık yoksa Türk demekte de bir ırkçılık yoktur. Biz bu bilinci topluma tekrar kazandıracağız.
"PLANLI SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA MODELİNE GEÇECEĞİZ"
İktidara geldikten bir yıl sonra Suriyeli vatandaşları da özledikleri vatanlarına en iyi şekilde uğurlayacağız. Bunun yasal temeli hazırdır. Biz kendi çocuklarımıza gelecek hazırlayamazken bunu yapmak zorundayız. Bu ekonomik koşullarda Türkiye artık bu durumu kaldıramamaktadır. Planlı sürdürülebilir kalkınma modeline geçeceğiz. Türkiye'de artık günlük politikalar ile ithalata dayalı rejim olmayacak. Ucuz döviz döneminde Türkiye'yi ithalata bağlı hale getirdiler. Tarımı bitirdiler. Türkiye'yi tekrar üreten bir ülke haline getireceğiz."
"EN BÜYÜK ENGEL YUNANİSTAN"
GİK Üyesi Ferruh Özkan da, "Zafer Partisi iktidarında öncelikle başımıza büyük belalar açan Yunanistan'ın partimizin girişimleri ile bir frene basacağına inanıyorum" dedi ve şunları söyledi:
"En büyük engel Yunanistan, bunu çoğumuz bilmiyoruz. Yunanistan'da yaşayan azınlık olarak batı Trakya'da var olan soydaşlarımızın tüm hakları gasp edilmiş durumda. Bu siyasi iktidarın bir şekilde göz yumması ile meydan gelmiştir."
GİK üyesi tanıtım propaganda Trakya ve Marmara sorumlusu Kürşat Şendal da "Zafer partisinin kuruluşunu 90 gününde Edirne'ye ikinci faaliyetimiz yürütmekteyiz. Bu da Edirne özelinde Trakya'ya ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesidir. Zafer Partisi melez, kimliksiz, kişiliksiz bir parti değildir. Zamanın ruhunu temsil eden Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi bir partidir" dedi.
Heyet daha sonra Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Balkan Göçmenleri Derneği, Alipaşa esnafını ziyaret etti. Bugün de program esnaf ziyaretiyle devam edecek.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'yi yasa boğan kaza
Mimar Ali Erol üzdü
Aramızdan ayrılanlar
Cansu dev derbiyle tarihe geçti
Üner: Erçevik'in yaptığı etik değil
İnce’den söz vermeme tepkisi
ETUS'tan 'mazot' sitemi
‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’
Bu akşam tango rüzgarı esecek
3 köy taşkından kurtulacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama